Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rada rozdala licence k televiznímu vysílání

Ekonomika

  22:07
PRAHA - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila na svém pondělním zasedání licenci k provozování televizního vysílání programu Fajnrock TV prostřednictvím kabelových systémů společnosti Fajn Rock Media.

Vyplývá to ze zápisu rady, který byl dnes zveřejněn. Dále rada udělila licenci k provozování digitálního televizního vysílání programu Polar a Polar Nový Jičín společnosti Polar televize Ostrava.

Licenci k provozování televizního vysílání získal i program Disney Channel v polštině. Všechny licence byly uděleny na 12 let.

Fajnrock TV bude nabízet hudební program zaměřený na českou a zahraniční rockovou scénu od 60. let po současnost. Vysílat bude 24 hodin denně prostřednictvím kabelových systémů. TV Polar se bude zaměřovat na regionální informační vysílání v Moravskoslezském kraji a v oblasti Nového Jičína.

Rada udělila mimo jiné pokutu 50.000 Kč zadavateli reklamy společnosti Suricate eyes a zpracovateli reklamy společnosti Rádio Bohemia. Podle rady odvysíláním reklamy na doplněk stravy Suricate eyes dne 24. června 2011 na rozhlasovém programu Kiss jižní Čechy došlo porušení zákona o regulaci reklamy. Podle zákona reklama na doplněk stravy musí obsahovat zřetelný, v případě tištěné reklamy dobře čitelný, text "doplněk stravy".

V úterý rada oznámila, že vydala společnosti FTV Prima osvědčení o zániku platnosti licence Primy, kterou od ledna nahradila stanicí Prima family.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat