31. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Exkluzivní reportáž z Grónska: samé děti, lovci a fotbalisti

Děti hrají fotbal ve vesnici Tini. Na pozadí plují mořem kry. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děti hrají fotbal ve vesnici Tini. Na pozadí plují mořem kry. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Grónsko Skoro každá místní rodina si zaopatřuje jídlo lovem. Na malých člunech vyráží nejčastěji s harpunou a rybářským prutem lovit tuleně nebo ryby, které pak suší u domů na vysokých betonových podstavcích. Od jednoho muže jsem dostal sušenou rybu. Bylo mi po ní špatně ještě půl dne. Fotoreportér LN vyrazil v srpnu do Grónska, shodou okolností v době, kdy projevil zájem o koupi tohoto ostrova americký prezident.

Děti hrají fotbal ve vesnici Tini. Na pozadí plují mořem kry.
Fanynka Barcelony v krajině bez ledu.

Nejvíc jsou v osadě vidět děti. Hrají si v rozpadlých člunech na lovce, sledují, jak jejich rodiče vyvrhují čerstvě ulovené tuleně, nebo se na hřišti věnují fotbalu. Ten, kdo má jen trochu větší motorový člun, si přivydělává převážením turistů mezi jednotlivými osadami. Ceny za převoz se pohybují v přepočtu okolo 10 tisíc korun za hodinu plavby. Centrem osady je malá radnice a škola. Dá se tady vyprat, za malý poplatek nabít telefon nebo se vysprchovat.

Exkluzivní reportáž z Grónska

Exkluzivní reportáž z Grónska

Advantage Consulting, s.r.o.
PERSONALISTA JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč