20. června 2018 14:15 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

NOMÁDI: Fotosoutěž: Kam až doputuje nálepka? Soutěžte o outdoorový telefon či spacák

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Velkou šanci na hezký plácek máte u řek. U mostů přes řeku se často dá k řece... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Velkou šanci na hezký plácek máte u řek. U mostů přes řeku se často dá k řece... | foto: Tomáš Mähring, Wild Camping TIPs

Hlavní cestovatelská je v plném proudu. Server Lidovky.cz je partnerem soutěže projektu WildCamping Tips. Pošlete fotku nálepky z nějakého exotického místa a můžete soutěžit. Nejlepší snímky zveřejníme právě na Lidovkách.cz. Na otázky odpovídal cestovatel a fotograf Tomáš Mähring.

Co je projekt WildCamping TIPs?
Je to komunitně tvořený projekt s tipy na spací místa dostupná jak autem, tak pouze pěšky nebo třeba pouze po vodě pro cestovatele a batůžkáře po celém světě. Věděli jste například, že přímo nad Hong Kongem se dá bivakovat s parádním nočním výhledem na celé město? Inspirace, to je to, co cestovatelé na mapě na našem webu hledají nejčastěji. Od letoška se nově snažíme také vytvořit celosvětovou databázi volně přístupných horkých pramenů. Máte rádi přírodu, umíte se k ní chovat a respektovat jí a nepotřebujete na cestách denně zázemí kempu či hotelu? Pak jste náš člověk!

Jak získat nálepky a další info o soutěži najdete na www.wildcamping.tips/soutez

Jak soutěžit?
Vše podstatné je vlastně řečeno již v názvu soutěže „vyfoť Wild Camping TIPs nálepku na cestách a vyhraj”. Soutěžní příspěvky se sdílí buď přes Facebook nebo přes Instagram a je možné posílat fotky i opakovaně, ale nesmí být ze stejného místa. Čím více soutěžních příspěvků pošlete, tím víckrát bude Vaše jméno v “losovacím klobouku”, nesmíte však posílat častěji, než jednou týdně. O výhercích na konci listopadu rozhodne losování, nikoli množství zaslaných fotek.

O co se soutěží?
V cenách pro šťastné výherce je například nadupaný outdoorový telefon, odolný fotoaparát, speciální spacák a spousta dalších cen. Navíc každý výherce získá teplé zimní merino ponožky. Nejzajímavější místa a fotografie, kde s vámi nálepka cestovala, navíc zveřejníme ve speciální fotogalerii zde na serveru Lidovky.cz.

Základem spaní na divoko (neboli tak zvaného wildcampingu) je být zastrčený, večer přijet, ráno odjet, nezůstávat na stejném místě více nocí po sobě a hlavně tím nikoho nerušit a nikomu nevadit.
Ideální je, si spací místo najít ještě před setměním, hledat místo po tmě je podstatně náročnější a občas je pak ranní probuzení dost velkým překvapením, někdy milým, ale častěji dost šokujícím. Jak tedy hledat?
Lidovky.cz
  • 0Diskuse
Máte doma nebezpečné hračky?
Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled a újmy se projeví klidně až za dlouho. Přitom jsme jen chtěli udělat svým dětem radost.