Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Magické kulisy Dolomit. Tady jezdí Kraus

Cestování

  7:00
HOCHPUSTERTAL - Sedm středisek – to je údolí Hochpustertal/Alta Pusteria, které hlídá kouzelná dominanta – horský masív Drei Zinnen/Tre Cime, jeden ze tří symbolů Dolomit. Mezi středisky pendluje skibus a propojuje celkem 77 kilometrů sjezdovek. Toto údolí je ideálním místem, kam vyrazit na jarní prázdniny.

Zimní sezóna na Hochpustertalu foto: Josef Pilař

ČTĚTE TAKÉ:

Nejdelší tratě v Hochpustetalu měří pěkných pět kilometrů, střediska cílí na rodiny s dětmi, pro které chystají bohatý program. Další výhodou je, že sjezdovky končí přímo ve vesnicích blízko hotelů a penzionů. Zdejší střediska nejsou žádná do noci tepající centra, ale pohodová místa pro rodinnou dovolenou.

V Hochpustertalu se můžete těšit na pěkné červené tratě, bohatý program a nabídku aktivit pro rodiny s dětmi i světový pohár ve skikrosu. Údolní městečka mají svou atmosféru, vyrazit sem můžete za nákupy nebo jen tak na procházku.

Pro rodiny s dětmi

Hochpustertal a jeho střediska jsou ideálním místem, kam vyrazit s dětmi. Je to pěkné lyžování a vy se nemusíte bát, že vaše ratolesti zahnou na lyžích do úplně jiného údolí, než kam jste odpoledne potřebovali dojet. Je tu také několik zimních dětských hřišť. Vyzkoušet můžete například WinterWonderWorld pod vrcholkem Prati di Croda Rossa v Sestu/Sextenu. Děti tu vítá gigantický sněhulák a zdejší sněžné hrady jsou široko daleko známé.

Zimní sezóna na Hochpustertalu

Nudit se tu s dětmi nebudete ani po večerech. Pokud jste je neutahali na lyžích, nezbývá než vyrazit za některým z nočních dobrodružství. Třeba na pořádnou sáňkovačku. Tu nejdelší – pětikilometrovou dráhu - najdete v Sestu, kam také sjedete. Na začátek vás vyveze kabinková lanovka Croda Rossa. Dolů pofrčíte pár minut a zdoláte přitom 690metrové převýšení.

V údolních městečcích Sexten, Innichen/San Candido a Toblach/Dobbiaco je dalších šest sáňkařských drah. Vydat se můžete i na bruslení – bruslařský ovál má každé městečko. V Innichenu se lze vykoupat v akvaparku Acquafun.

 

Světový pohár ve skikrosu

Každý rok v prosinci Hochpustertal hostí prestižní závod Světového poháru ve skikrosu. Mezi borci se objevuje pravidelně také český závodník Tomáš Kraus, který je tu hodně populární. Závody se konají v malém příjemném městečku Innichenu/San Candidu s hotely z 18. století. Zdejší svahy mají sice jen pár kilometrů, ale zato náročný carvingový sklon, který je součástí závodní tratě. Atmosféra bývá výborná.

Zimní sezóna na Hochpustertalu

Alpské scenérie a nákupy po italsku

Sextenské Dolomity se slavnou skalní stěnou Drei Zinnen, pod kterou leží Hochpustertal, jsou omračující scenérií nejenom pro lyžování a zimní sporty, ale také při procházkách po malých místních městečkách.

Například po Innichenu/San Candidu. Jeho hlavní dominantou je kostelík a náměstí a vybízí k nákupům. Najdete tu vše – obchůdky s oblečením i specializované prodejny sýrů. O pár ulic dál můžete navštívit nové náměstíčko s názvem Senfter Platzl s dalšími obchůdky. Dva z nich nesmíte vynechat: prodejnu tradičního „špecku“ Senfter (nejkvalitnější sušené vepřové šunky), a ručních výrobků Zacher.

HOCHPUSTERTAL

 • -počet km sjezdovek: 77 km
 • -zasněžování: 65 km
 • -běžecké trasy: 200 km
 • zimní vycházkové trasy: 220 km
 • sáňkařské dráhy: 24 km
 • denní skipas pro dospělého v hlavní sezoně: 42 eura
 • 6denní skipas pro dospělého v hlavní sezoně: 218 eura
 • vzdálenost z Prahy/ Brna: 591/611 km
 • začátek/ konec sezony 01.12.2012 – 07.04.2013
 • nejlepší sjezdovka: Rotwand (nejprudší trať v Itálii)
 • nejkrásnější horská chata: nový Helm Restaurant s 360° výhledem
 • událost: světový pohár ve skikrosu

Senfter je tradiční jihotyrolská rodinná firma a jedna z nejuznávanějších značek jihotyrolského sušeného masa. Mají tu obrovský obchod, kde lze nakoupit sýry, vína, ale třeba i další jejich specialitu párečky Kaminwurzen.

Dlouhou 150letou rodinnou tradici má i firma Zacher, jejíž obchůdek tu lze také navštívit. Prodávají například klobouky, vložky do bot či dekorace pro domácnost. Ručně šité bačkory mají u místních velkou tradici a najdete je v mnoha domácnostech.

KDE ZÍSKAT INFORMACE:

 • Na portálu zimního střediska (i česky):www.hochpustertal.info
 • Další informace o dovolené v Jižním Tyrolsku najdete na www.suedtirol.info nebo na www.facebook.com/jiznityrolsko.
 • Dobrý zdrojem informací, kde najdete také spousta videí, je také nový magazín Dolomity, který je dostupný i pro iPad - www.suedtirol.info/magazindolomity.

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...