Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Atlético Madrid velebí po triumfu hlavně Forlána

Česko

HAMBURK Nemít v sestavě útočníka Diega Forlána, fotbalisté Atlétika Madrid by nyní jen těžko slavili triumf v Evropské lize.

Uruguayský kanonýr zaznamenal jediný gól v úvodním semifinálovém duelu s Liverpoolem, pak svůj tým spasil postupovou trefou v odvetě na Anfield Road a ve středu v noci vše korunoval dvěma finálovými brankami, jimiž pokořil Fulham 2:1 po prodloužení.

Forlán prožíval po zápase nejkrásnější okamžiky kariéry a snil o tom, že se spoluhráči završí povedenou sezonu ziskem Španělského poháru. Ve finálovém souboji čeká Atlético za týden FC Sevilla.

Na Forlána se ze všech stran hrnula chvála, uznání se mu dostalo i ze soupeřova tábora. „Je to samozřejmě můj nejlepší den v kariéře. Dva góly v takovémhle zápase a první titul pro Atlético po tak dlouhé době, to nemůže znamenat nic jiného,“ rozplýval se Forlán, který pomohl Atlétiku ukončit čtrnáctileté čekání na vítězný pohár.

Z trofeje v evropských pohárech se Madridští radovali dokonce po 48 letech a znovu se tak stalo na německé půdě. V roce 1962 porazili v tehdejším Poháru vítězů pohárů na stadionu ve Stuttgartu Fiorentinu, nyní dokráčeli na vrchol v Hamburku. Forlán do poslední chvíle věřil, že středeční duel nedospěje až do penaltového rozstřelu. „Nechtěl jsem penalty, to je loterie. Trenér nám před prodloužením říkal, že bychom se určitě měli dostat do nějaké šance. Myslím, že jsme zaslouženými vítězi,“ mínil Forlán.

Ocenění i pro Ujfalušiho Právě on byl byl agenturou DPA spolu s českým bekem Tomášem Ujfalušim vyhlášen nejlepším hráčem Atlétika ve finále. Rodák z Rýmařova Ujfaluši se dočkal prvního velkého vítězství symbolicky v Hamburku, kde odstartoval svoji zahraniční kariéru.

Podle trenéra Sáncheze Florese dojde madridskému klubu teprve až za několik let, čeho ve středu vlastně dosáhl.

„Řekl jsem hráčům, že by měli být pyšní a měli by si zapamatovat, jak snili o zisku pohárů. Měli by jít a vyhrát ten další,“ řekl Flores.

O druhé trofeji snil také Forlán. „Měli bychom si tuhle chvíli užít a pak se můžeme chystat na finále proti Seville. To bude další těžký úkol. Ale my jsme hladoví po dalších úspěších,“ dodal Forlán.

Autor: