Biaggi Brno umí i na superbiku

BRNO Favoritem nadcházejícího podniku mistrovství světa superbiků v Brně je italský motocyklista Max Biaggi, přestože mu v průběžném pořadí patří až osmé místo. Na Masarykově okruhu se však čtyřnásobnému světovému šampionovi třídy do 250 ccm vždy dařilo, což potvrdil i loni ve své první sezoně mezi superbiky, kdy v Brně vybojoval už osmé vítězství v kariéře. Domácí fanoušky bude o víkendu zajímat hlavně start Jakuba Smrže, který je v celkovém pořadí čtrnáctý.

Ve startovním poli však budou i další dva mistři světa, Australané Troy Corser a Troy Bayliss, který vyhrál šampionát v roce 2006. V loňské sezoně ho přibrzdila nešťastná havárie, po níž mu lékaři museli amputovat část malíčku pravé ruky. Letos si ale vše vynahrazuje a s náskokem 49 bodů je v čele průběžné klasifikace před Němcem Maxem Neukirchnerem.

V Brně pojedou i další světové hvězdy Španělé Carlos Checa, Fonsi Nieto, Ruben Xaus a Japonec Norijuki Haga.

V doprovodném programu má na dosah velký úspěch devatenáctiletý Patrik Vostárek, který vyhrál poslední dva závody mistrovství Evropy třídy superstock 600. V průběžné klasifikaci poskočil na druhé místo a na vedoucího Francouze Baze ztrácí jen 12 bodů.

Závod superbiků na 20 okruhů začne v neděli ve 12.00, druhá jízda odstartuje v 15.30.