Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 1 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Blatný: Žáci prvního stupně by se do lavic mohli vrátit už počátkem února

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Jan SalačMAFRA

Praha Žáci prvního stupně základních škol se podle předpokladů ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) do lavic vrátí začátkem února, pokud to epidemická situace dovolí. Ministr to řekl poslancům při projednávání vládní žádosti o prodloužení nouzového stavu. Reagoval tak na požadavky opozice, které se týkaly obnovení výuky ve školách.

„Prioritou jednoznačně je návrat žáků prvního stupně do základních škol. Nedá se předpokládat, že by k tomu došlo dříve než začátkem února, ale jestli to epidemická situace dovolí, potom toto datum je reálné. Týká se to i malotřídek,“ uvedl Blatný. Následovat by mohli žáci devátých tříd a studenti maturitních ročníků, dodal.

Na přelomu ledna a února by podle Blatného mohl být za splnění podobných epidemických podmínek obnoven provoz lyžařských vleků v zimních střediscích. „Je určitě zájmem, aby tato část podnikatelů, která má specifické možnosti, nebyla znevýhodněna,“ řekl ministr. Pro otevírání maloobchodních prodejen zatím žádnou zásadní změnu nechystá.

Blatný rovněž uvedl, že jeho ministerstvo ode dneška poskytuje data o očkování. Od pondělí budou tato data rozšířena o informace po krajích podle jednotlivých skupin, slíbil ministr.

Komunisté po Blatného vystoupení ohlásili, že budou hlasovat pro svůj návrh o prodloužení nouzového stavu do neděle 14. února. „Podařilo se nám malá světélka na konci tunelu porozsívit,“ uvedl předseda klubu KSČM Pavel Kováčik k příslubu otevřít školy a lyžařské areály.

Piráti navrhli prodloužit stav nouze do pátku 5. února. Chtějí ale prosadit několikabodové usnesení, které se týká například podpory podtižených podnikatelů, zvýšení nemocenské pro lidi v karanténě nebo izolaci a možností otevření škol.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

V. Peroutka již počátkem ...bravo ... 21:13 21.1.2021
A. Novotný To stihnou i jarní prázdniny. 19:31 21.1.2021

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!