Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Blesk zasáhl dva policisty v Beskydech. Jeden z nich má rozsáhlé popáleniny

Česko

  10:28aktualizováno  11:41
Staré Hamry (Frýdecko-Místecko) - Dva policisty v Beskydech na Frýdecko-Místecku v neděli zasáhl blesk. Jeden z nich je ve velmi vážném stavu. Elektrický proud mu způsobil rozsáhlé popáleniny na trupu, rukou a nohou. V pondělí to řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Blesk - ilustrační foto. foto: Jan Drahokoupil, www.bourky.cz

Policisté měli službu v terénu. Podle informací nešlo o žádný konkrétní zákrok. Blesk je zasáhl okolo 17:00 nedaleko Starých Hamrů. „Čtyřiatřicetiletého muže energie blesku odhodila a pravděpodobně ztratil na nějakou dobu vědomí. Později však dokázal začít poskytovat první pomoc svému kolegovi,“ řekl Humpl. Dodal, že o rok starší policista byl po události v bezvědomí, patrně mu selhal krevní oběh.

Policie pátrá po mladé ženě a jejím osmiměsíčním dítěti, to může být v ohrožení

Policejní mluvčí Soňa Štětínská uvedla, že policista ležel na zemi a nereagoval na žádné podněty. Na tísňovou linku volal muž, kterého na místě oslovil první z policistů, jenž svému kolegovi pomáhal. 

„Tento muž se poté neprodleně k oživování přidal. Policistu se podařilo oživit a společně s další dvojicí mužů zraněného kontrolovali až do příjezdu zdravotníků,“ uvedla Štětínská.

I přes pokračující bouřku se na místě podařilo přistát vrtulníku letecké záchranné služby. „Pacient byl v té době v bezvědomí, ale s pravidelnou srdeční akcí. Jeho stav zůstával život ohrožující. Zasahující lékař u něj při vyšetření zjistil popáleniny,“ doplnil Humpl.

Záchranáři měli na ošetření pacienta velmi málo času. Bouřka v okolí zesílila, hrozilo, že by vrtulník nemohl se zraněným odletět. Policistu přepravil do ostravské fakultní nemocnice. „Pacient je ve velmi vážném stavu,“ řekla mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Humpl dodal, že druhého policistu zásah bleskem poranil méně. Po nezbytném ošetření na místě ho sanitka převezla do frýdecko-místecké nemocnice.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat