21. října 2013 20:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: prostředník pro Zemana i schovaný Kalousek

Vzkaz komunistům a Zemanovi opojenému mocí, shodují se o Černého instalaci zahraniční média | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vzkaz komunistům a Zemanovi opojenému mocí, shodují se o Černého instalaci zahraniční média | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Případ Katyně zůstává uzavřený, Štrasburk zklamal naděje pozůstalých
Masakr v Katyni, při němž sovětská tajná služba postřílela tisíce zajatých polských důstojníků, patří mezi nejtemnější kapitoly druhé světové války. Celou pravdu o něm se nedozvíme ani dnes - Evropský soud pro lidská práva v pondělí nevyhověl požadavku rodin obětí na odtajnění kompletní dokumentace. Konstatoval pouze, že Moskva při vyšetřování případu pochybila.

ČTĚTE TAKÉ:

Obří vztyčený prostředníček míří z Vltavy na Hrad. Autor? David Černý
Na Vltavě v centru Prahy se v pondělí ráno, jen pár dní před předčasnými parlamentními volbami, objevil rozměrný objekt v podobě vztyčeného prostředníčku, který směřuje k Pražskému hradu. Desetimetrový fialový objekt sem umístil sochař David Černý, který svými uměleckými díly aktuální politickou situaci glosoval v minulosti již několikrát.

ČTĚTE TAKÉ:

Duka: Budovy, které církev využívá v areálu Hradu, jí zůstanou
Budovy, které církve v areálu Pražského hradu užívají, by měly zůstat církevní, řekl v pondělí kardinál Dominik Duka, který o církevních restitucích v areálu Hradu jednal s premiérem úřednické vlády Jiřím Rusnokem. Rusnok nehodlá navrhnout vyjmutí Pražského hradu z církevních restitucí. Chce celou záležitost nechat na vládě vzniklé po volbách.  

ČTĚTE TAKÉ:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

V ODS se bojuje o Prahu. Kampaň s dominou Nagyovou řídí kmotři, říká Svoboda

Vykroužkujte hrobaře ODS, vyzývá leták antikampaně, který se necelý týden před volbami objevil mezi voliči. Jedničku na pražské kandidátce ODS Miroslavu Němcovou má podle něj nahradit například Jan Jarolím z pětadvacátého místa. Podle Bohuslava Svobody za negativní kampaní stojí kmotři, od kterých se strana očistila.

ČTĚTE TAKÉ:

Česko a otroctví? Řetězy už nezabírají, oběti čelí psychickému nátlaku
Fyzické násilí už nezabírá, od řetězů a zamykání se ustupuje, nyní se na migrantech a migrantkách uplatňuje psychický nátlak. "Prokázat zneužití tísňového postavení je ale mnohem těžší," říká v rozhovoru pro Lidovky.cz Irena Ferčíková Konečná, šéfka neziskové organizace La Strada, která se zabývá obchodem s lidmi. Podmínky pomocnic v domácnostech se podobají otroctví.  

ČTĚTE TAKÉ:

Jančura couvá: vozíčkáře vozit budu. Nechci jen platit 'výpalné' drahám
Majitel RegioJetu RegioJet Radim Jančura změnil rozhodnutí ohledně přepravy vozíčkářů. Žlutý železniční dopravce původně oznámil, že cestující se sníženou pohyblivostí od 1. listopadu vozit nebude. Jančura nyní tvrdí, že pouze přestane využívat podle něj předražených služeb Českých drah, které zajišťovaly speciální zvedací plošiny.

ČTĚTE TAKÉ:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Pankrác představil nejluxusnější cely. Vězni mají plazmu i koberec
Barevně natřené stěny, nový dřevěný nábytek, koberec na podlaze či velká televize na chodbě. Nejmodernější cely v Česku má nově vazební věznice v Praze na Pankráci. Brzy je otestují sami obvinění. Vězeňský 'luxus' ale zatím čeká jen na 54 mužů, kteří se dostanou na oddělení se zmírněným režimem. Připravených je 27 cel.

ČTĚTE TAKÉ:

DRAŽAN: Mirku, neschovávej se!
"Schovávat faktického muže číslo 1 své strany před volbami neukazuje na sílu politické strany, naopak. Přitom by to možná nebyl zas tak velký risk. To, že Kalousek (spolu)ovládá TOP 09, přece není vůbec žádné tajemství. Tak proč ho schovávat?"

ČTĚTE TAKÉ:

Když skvělí architekti navrhují školy. Podívejte se na NEJ světové kampusy
Jak se studuje ve světě a jak studenty ovlivňuje prostředí? Ty nejzajímavější vysoké školy, fakulty a kampusy pro vás vybral architekt a člen představenstva České komory architektů Petr Lešek.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!