Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dobeš přežil. Každý systém má problémy, omlouval registr Nečas

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) | foto: ČTK

PRAHA Premiér Petr Nečas (ODS) neodvolá ministra dopravy Pavla Dobeše (LIDEM). Situace kolem kolabujícího registru vozidel se podle Nečase zlepšila. Vše je v pořádku, zhodnotil. Systém nicméně musí fungovat i nadále, jinak Dobeš skončí.

"Pracovní doba běží, systém běží, ale musí běžet neustále. Zatím nejsme na konci," řekl Nečas. Připustil ale, že registr ani v pátek nefunguje hladce. "Teď nekolabuje, jsou tam problémy, ale u kterého systému nejsou," omlouval chyby.

ČTĚTE TAKÉ:


Nečas připomněl, že v pondělí je úřední den, a zátěž nového systému tak bude proti čtvrtku a dnešku vyšší. "Ten systém zatím nekolabuje. A bude-li to takto fungovat dál a budou se postupně vychytávat mouchy, tak je to dobře," řekl. Zásadní podle něj je, aby byli občané u přepážek obslouženi.

"Kmitočet pracovní činnosti"
Když to řeknu velmi zjednodušeně, tak na ministerstvu dopravy po těch mých pondělních a úterních zákrocích se zvýšil kmitočet pracovní činnosti," poznamenal Nečas. Dodal, že jej ve čtvrtek ministr Dobeš informoval o tom, že dva a půl dne ministerstvo neopustil. "Což je možná škoda, že se tak nestalo už minulý nebo předminulý týden. Mohli jsme si mnohé ušetřit," podotkl předseda vlády.

ČTĚTE TAKÉ

Z hlediska občanů je podle Nečase podružné, zda mají úředníci se systémem nějaké problémy. Dobeš však podle něj není odpovědný za případné problémy způsobené "zásahy třetích stran", například nedostatečnou kapacitou některého počítačového serveru mimo ministerstvo dopravy.

Nečas řekl, že s Dobešem i s ministrem vnitra Janem Kubicem je v neustálém kontaktu. Vláda má od pondělí dvoutýdenní prázdniny. "Dostávám pravidelné informace," vysvětlil premiér. Jednou z nich je například doporučení ministru vnitra, aby spustil nezávislý audit fungování policejních registrů a jejich chování v minulých dnech a týdnech.

Proti Dobešovi byla i vlastní strana
Premiér dal v úterý Dobešovi čas právě do pátku. Pokud by systém i nadále kolaboval, ministra by odvolal. Dobeš posléze deklaroval, že by odešel sám. Ministr situaci ve čtvrtek vysvětloval také přípravnému výboru své strany LIDEM vicepremiérky Karolíny Peake. Ta dala jasně najevo, že by měl za problémy registru převzít osobní odpovědnost a odstoupit.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Od svého spuštění 9. července s výjimkou tohoto čtvrtka každý den pravidelně kolaboval. Pokud fungoval, tak zápasil s řadou problémů. Dobeš tvrdil, že za kolaps může i policejní prezídium, dokonce naznačil, že registru tam někdo záměrně škodí.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?