Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Hokejisté Dánska smetli Slováky 6:0

KOLÍN N. RÝNEM / PRAHA Větší hokejovou senzaci si lze těžko představit. V úvodním osmifinálovém utkání na mistrovství světa prohrálo Slovensko s podceňovaným Dánskem 0:6. V porovnání s tímto šokujícím výsledkem bledne i překvapivá úterní porážka českého týmu Norskem 2:3.

Všechny góly inkasovali Slováci v úvodních 14 minutách. Horší třetinu jejich reprezentace nikdy nezažila. Dánsko přitom dorazilo na turnaj v roli outsidera.

Jenže tým ze země, kde je pouze patnáct zimních stadionů a hokeji se tam věnuje méně lidí než badmintonu, zaskočil v průběhu šampionátu i jiné dva favority. V základní skupině Dánové porazili Finsko a Spojené státy a přes porážku od pořádajícího Německa jsou blízko k postupu do čtvrtfinále. Český tým čeká první vystoupení v osmifinálové skupině dnes od 20.15 proti Švýcarsku. To základní skupinou proplulo bez ztráty bodu a porazilo i Kanadu.