Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Majitel Becherovky čeká růst zisku

Česko

PAŘÍŽ Francouzský nápojový gigant Pernod Ricard, jehož součástí je také likérka Jan Becher - Karlovarská Becherovka, očekává v tomto finančním roce mírný nárůst zisku. Oznámila to firma. Likérka zároveň upozornila, že již vnímá známky oživení spotřebitelské poptávky. Společnost předpokládá, že její zisk z pokračujících aktivit ve finančním roce, jenž skončí v červnu, stoupne o jedno až tři procenta.

„Ačkoli zůstává celkové ekonomické prostředí obtížné, a to zejména v Evropě, objevují se na určitých trzích prvotní známky zlepšení,“ uvedla firma.

Pernod je druhým největším výrobcem lihovin na světě za britským rivalem Diageo. Vlastní mimo jiné značky koňaku Martell, whisky Ballantine a Chivas, šampaňského Perrier Jouët nebo ginu Beefeater. Likérku Jan Becher -Karlovarská Becherovka firma kontroluje od roku 1998.

V loňském roce společnost Pernod zvítězila s nabídkou 5,6 miliardy eur (148 miliard korun) v aukci na koupi největšího švédského výrobce alkoholických nápojů Vin & Sprit. Ten vlastní značku vodky Absolut, jednu z největších a nejrychleji rostoucích značek lihovin na světě.

V minulém finančním roce firma Pernod s přispěním akvizice značky Absolut zvýšila čistý zisk o 12,5 procenta na 945 milionů eur (téměř 25 miliard korun).

***

Pernod Ricard

Nejrychleji rostoucí

prodeje

Martell

Jameson

Glenlivet

Havana Club

Chivas Regal

+21 %

+14 %

+12 %

+11 %

+6 %

Zlepšení prodejů potvrdila řada dalších značek, a to zejména Ararat a Olmeca ve východní Evropě, Wyborowa v Polsku a Royal Stag, Imperial Blue a Blender Pride v Indii. Pramen Pernod Ricard

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.