Mistr odvrátil mečbol

Hokejisté Slavie vyhráli pátý zápas čtvrtfinále play off a snížili stav série na 2:3

PRAHA Hokejisté Slavie odvrátili první vítkovický mečbol a jejich šance na postup do semifinále play off stále žije. Domácí snížili stav sérii na 2:3 především díky skvělému výkonu útočníka Jaroslava Bednáře, který dva góly dal a na jeden nahrál. Slavia-Vítkovice 5:3 Prvních deset minut předváděla Slavia, jak se má bojovat v play off. Do první velké šance se sice dostali hosté, jenže když sólový průnik Kvapil neproměnil, byli to z protiútoku právě Pražané, kteří se radovala z první branky - po akci Vašíčka s Bednářem otevřel skóre pohotovou dorážkou Červenka. O minutu později už Slavia vedla 2:0, když vyloučení Ujčíka potrestal přesnou střelou z mezikruží Bednář. „Mužstvo předvedlo velkou bojovnost a výkon na hranici svých možností,“ nešetřil slovy chvály slávistický asistent Jiří Kalous.

Jenže hosté ve 13. minutě snížili. Situaci ještě zkontroloval videorozhodčí, ale Varaďova branka byla nakonec uznána. „Začali jsme hodně pasivně,“ litoval vítkovický asistent Zdeněk Moták. „Utkání jsme s vypětím všech sil otočili a pak jsme znovu spadli do pasivní hry,“ kroutil hlavou.

Rychlé snížení dodalo hostům elán, začali se víc tlačit do šancí. Vyrovnání se ale dočkali až ve druhé třetině. Ve 25. minutě využil Hubáček zaváhání Furcha, který si nepokryl prostor pod svou vyrážečkou, a útočník hostí poslal puk k tyči.

Za necelých pět minut se Vítkovice dostaly do vedení. Furch při rozehrávce za bránou minul puk, ten dojel forčekující Hubáček, který nahrál před bránu na Štefanku. Tím ale v tomto zápase skončilo účinkování mladého gólmana, kterého nahradil Naruda. „Chtěl jsem puk poslat pryč, ale promáchl jsem,“ mrzelo osmnáctiletého brankáře. „Nebylo příjemné, že po mé chybě šly Vítkovice do vedení,“ dodal.

S příchodem Nerudy domácí ožili a také otočili skóre. Ve 39. minutě se hráči Slavie neukvapili, Beránek dovezl puk až na brankovou čáru. Odtud nahrál před branku Hruškovi, který nadvakrát překonal vítkovického gólmana Štěpánka.

Ve třetí třetině zvýšila Slavia aktivitu, více bruslila a napadala. Z toho vyústila i vítězná branka Bednáře, jenž se ocitl před vítkovickou brankou úplně sám. „Nechápu, jak se stalo, že ho nikdo nebránil,“ zlobil se Štěpánek.

Zápas mohl do prodloužení poslat ještě Burger, ale jeho střelu půl minuty před koncem Neruda vytěsnil betonem. „Byl to jeho nejlepší zákrok,“ řekl Bednář. Neruda reagoval jen skromně. „Když to říkal Jarda, tak to bude pravda,“ usmíval se.

Branky a nahrávky: 8. Červenka (Vašíček, Bednář), 9. Bednář (Červenka, Vondrka), 39. D. Hruška (Beránek, Kolařík), 44. Bednář (M. Čermák, Červenka), 60. Vondrka - 13. Varaďa, 25. Hubáček (Varaďa), 29. J. Štěfanka (Hubáček). Rozhodčí: Husička, Hradil - Pešek, Bejček. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. Diváci: 6693. Třetiny: 2:1, 1:2, 2:0.