27. srpna 2018 20:54, aktualizováno 28. 8 9:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Musíš mít odvahu stát na správné straně.‘ Náborový klip policie je nezvykle akční a emotivní

Záběr z nového náborového klipu Policie ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záběr z nového náborového klipu Policie ČR. | foto: Facebook, Policie České republiky

PRAHA „Zlo a bezpráví existuje od nepaměti. Stejně jako muži a ženy, kteří se mu dokáží postavit,“ hlásá nový náborový klip, který Policie České republiky zveřejnila v pondělí na své facebookové stránce. Akční a emočně nabité záběry mají nalákat do jejích řad další zaměstnance.

Nový náborový videoklip české policie je na rozdíl od těch předchozích apelativnější, akčnější a emočně zabarvenější. Začíná záběry nočního velkoměsta, z něhož desítky lidí volají o pomoc. Následuje série ukázek různých druhů policejních zásahů. Policisté v nich jezdí na motocyklech, v autech i na lodi a řeší všemožné situace od ztracených dětí po hledání drog při letištní kontrole.

„Ve videoklipu je průřez několika činností, ale především je zde poukázáno na klasickou činnost běžného policisty,“ uvedla pro Lidovky.cz policejní mluvčí Ivana Nguyenová.

Natáčení klipu probíhalo po dobu jednoho týdne v Praze a Středočeském kraji. „Veřejnost může vidět například záběry z výcvikového trenažeru ve Zbirohu, poříční oddělení Slapy, cizineckou policii a její činnost na Letišti Václava Havla či Kriminalistický ústav,“ říká Nguyenová.

27.srpna 2018 v 07:49, příspěvek archivován: 28.srpna 2018 v 09:35

VIDEO: Video Facebook Policie České republiky 27. 8. 2018 7:49

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

Máš odvahu stát aktivně na té správné straně? Přidej se k nám! www.policie.cz/nabor

Nový klip má připomenout veřejnosti, jakou Policie České republiky plní úlohu a co je jejím posláním. „Musíš mít odvahu stát na té správné straně,“ hlásá například.

Policisté jsou ve videu popisováni jako lidé, kteří jsou dost silní na to, aby unesli neštěstí druhých. „Hrozby, jimž je země vystavena, se mění. Stejní zůstávají lidé, kteří mají odvahu hrozbám čelit.“ Tato slova doplňují historické záběry českých policistů odkazující na dlouhou tradici této profese.

Podle dokumentu poskytnutého serveru Lidovky.cz zpracovala klip společenost A-News s. r. o., která roku 2016 natočila podobně laděné spoty pro českou armádu. Zakázka vyšla na 344 850 korun.

Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR TESTOVÁNÍ ELEKTRONIKY S AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 27 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz