Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Nadal našel správný recept

INDIAN WELLS Až napotřetí to Rafaelu Nadalovi vyšlo. Nejlepší světový tenista porazil poprvé v kariéře Argentince Davida Nalbandiana 3:6, 7:6 a 6:0 a postoupil do čtvrtfinále turnaje v Indian Wells.

Zápas to nebyl zdaleka tak jednoduchý, jak by mohl naznačovat poslední set, v němž Nadal nedovolil soupeři uhrát ani hru.

„Měl jsem štěstí. Nešel jsem do toho utkání v dobrém psychickém rozpoložení. Nevěděl jsem, jak mám proti němu hrát. Možná i proto, že jsem s ním předchozí dva zápasy prohrál,“ uznal ostatně španělský tenista.

Nechybělo mnoho a Nadalův komplex z argentinského hráče mohl trvat dál. V druhém setu za stavu 5:3 měl Nalbandian čtyři mečboly při Nadalově podání a jeden další v následujícím gamu při vlastním servisu, ale bojovný Španěl všechny odvrátil. Šestinásobný grandslamový vítěz dovedl set do tie-breaku, který vyhrál 7:5, a v rozhodující sadě už nedal zdecimovanému soupeři šanci. „Udělal jsem velký obrat. Snad budu hrát příště agresivněji,“ dodal. Nalbandiana může ve čtvrtfinále pomstít jeho krajan Juan Martín del Potro.

V ženské části turnaje vypadla Ruska Dinara Safinová. Finalistka Australian Open po porážce od Bělorusky Azarenkové propásla šanci stát se světovou jedničkou. pta, čtk Výsledky na straně 18