Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona -1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Nečas: Vláda mění priority, útoky na švarc systém skončí

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 59
  • Poslední: 29.10.2012 9:14
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Frgalova 29.10.2012 9:14

ODS

si hlavně nesmí nechat všechno líbit od koaličních partnerů.

Lišák Kalousek Nečase a v podstatě ODS tlačí do něčeho, co TOP09 nijak neuškodí, ale naopak ubere to hlasy ODS.

Vypadá to jako hádka o 1% DPH ( která podle výpočtu, jež započítají recesi a inflaci, nic neřeší, protože se to v rozpočtu při poklesu spotřeby neprojeví)), ale podstata bude v něčem jiném, podle všeho, ubrat hlasy ODS do příštích voleb

J. Denemark 27.10.2012 22:43

Nečas je v situaci, kdy popře i vlastní já...

...jen aby se udržel.)

B. Borský 27.10.2012 11:31

Můžeme poděkovat

prvovoličům a přemlouvačům báby a ddka, co volili nejhorší, zkorumpovanou, asociální a hyenistickou stranu TOP658milionů a tím se dostali k lizu ekonomický analfabet Kalousek, hyena Drábek a neschopný Heger. Ještě že už jim zvoní hrana.

M. Chmelíček 27.10.2012 13:31

Re: Můžeme poděkovat

Pokud ty předepsané věci nezačneš brát, bude tobě za chvíli zvonit hrana.

B. Borský 27.10.2012 14:47

Re: Můžeme poděkovat

Mluvíš asi potrefená huso z vlasrní zkušenosti, co?

J. Dvořák 27.10.2012 11:18

Milý pane Nečasi !

Máte špatné počasí,už se vám nevyčasí,pozdě bycha honit !

M. Komárek 27.10.2012 16:10

Re: Milý pane Nečasi !

A co kdybyste se raději konečně naučil dělat mezery za interpunkcí, místo těch prázdných kváků zde? Nebo se nechcete odlišovat od místní levicové buňky bezmezerníků?

B. Borský 27.10.2012 16:32

Re: Milý pane Nečasi !

Školáku, pamatuj: Chytrý napadne názor, hlupák autora.

M. Komárek 27.10.2012 16:43

Pokorný - Borský

Tak mi tam ten "názor" vyhledej ...

F. Skupík 27.10.2012 22:09

Re: Pokorný - Borský

Komárku ty jsi fakt je*lý.Strč si ty tvoje interpunkce do prrr.A raději se drž tématu.

O. Schejbal 27.10.2012 11:09

A útoky

jsou nyní zaslouženě vedeny proti neschopné vládě. Věřím, že se jejího konce co nejdříve dočkáme.

P. Zeman 27.10.2012 20:58

Re: A útoky

Myslíte, vy naivo, že ta rudá squadra bude vládnout lépe? Sice umí slibovat a řvát, ale počitat rozhodně ne :-D!

I. Simacek 27.10.2012 10:46

už,abyste šli od válu

Nadělali jste tady za ty dva roky víc škody než užitku. Výměna deseti ministrů za dva roky.To historie nepamatuje. Nedivte se,že ve volbách vítězí levice,vy experti..

P. Kornel 27.10.2012 9:44

Tak se lákají voliči?

Jako bývalý ministr práce a sociálních věcí by měl pan premiér vědět, že "švarcsystém" nekontrolují úřady práce, ale Státní úřad inspekce práce. To ale není vůbec podstatné. Zvláštní je otázka, proč tak vystupuje pan premiér až nyní, to si dříve "netroufl" na TOP 09? A vůbec nejdůležitější - jak může pan premiér říci, že se nebude kontrolovat něco, co upravuje platná legislativa? Samozřejmě jde o ty nejkřiklavěší případy, kdy se jedná o "evidentní zaměstnance", kteří ale z důvodů daňových vystupují jako OSVČ. Pokud ale zákon švarcsystém takové "zaměstnávání" nedovoluje, tak my se rozhodneme to prostě nekontrolovat? Pokud je v zákoně něco špatně, ať se zahájí diskuse a např. se zpřesní podmínky, co je povoleno a co už je švarcsystém. Ale nekontrolovat?

V. Mlich 27.10.2012 8:53

Zákoník práce chrání?

Nejvíc mě pobavila zmínka o tom, jak zákoník práce chrání zaměstnance. On ve skutečnosti z nich dělá nemyslící hovádka. Měl by být zrušen a nahrazen jedinou větou: platí to, co si dohodnou zaměstanci se zaměstnavatelem, stát zde může maximálně něco doporučit. Úplně bych zrušil stávající tzv. pracovní poměry a každý by měl pracovat na "švarc-systém". Další zákon zbědačující lidi je zákon o minimální mzdě. A u daně z příjmu, než bude úplně zrušená, by se měly zrušit různé sazby, z příjmu by měla být jediná srážka stejného procenta pro všechny, stát ať si to rozdělí na zdr. i penz. pojištění a daň. Aby se nespekulovalo s dohodama, více poměrama, dělením na manželku, důchodce atd. Kdo se neuživí, na konci měsíce by to prokázal a dostal by od sociálky doplatek do životního minima. Ale opravdu minima, t.j. aby neumřel hlady, žádné pivo, jenom čistá voda.

A. Nemec 27.10.2012 9:40

Kazdy si tedy bude platit sve ucitele, policii

budou privatni silnice s mytnymi domky, to bude krasa. Zadne dane, vsichni delnici u SKODy budou na zivnostak, tedy ani Skoda, Siemens a ostatni nebudou platit dane.   Kdo bude platit na kriminaly, kde se budou zavirat zlodejove a kriminalnici?   

V. Mlich 28.10.2012 8:13

A teď nám ty učitele platí kdo? Marťané?

Lékaře taky "neplatíme" a výsledek je, že stejná péče nás ve skutečnosti stojí 2-násobek. Pořád mi vrtalo hlavou, jak někoho může napadnou, že neplatiči alimentů by se měl vzít řidičák. Ale vidím, že myšlení lidí se může ubírat opravdu bizarními směry.

P. Skřivan 27.10.2012 14:42

Re: Zákoník práce chrání?

Asi jste nepochopil, že ZP řeší ZÁVISLOU práci, kdy někdo někomu říká, co má dělat a pak mu za to platí. Živnostenské podnikání řeší jiné právní předpisy. :-)))

Pokud se nad tím zamyslíte, tak minimální mzda ve výši třeba 10 Kč je nesmysl, protože podnikatele, který někomu je schopen dát jen 10 Kč za měsíc celodenní práce tu nepotřebujeme: zcela jistě totiž podvádí a společně se zaměstnanci krátí daně. Vy navrhujete minimální mzdu ve výši 0 ... . :-)))

V. Mlich 27.10.2012 23:55

Re: Zákoník práce chrání?

Nějak moc dobře víte, co tady "potřebujeme" a co ne. Kdo je to "my"? Ja říkám, že stát nemá co předepisovat, na jaké mzdě se dva svobodní partneři - zaměstnavatel a zaměstnanec - mají domluvit. Nemluvě o tom, že hodně lidí je živnostníky právě proto, že tolik práce, aby jim vyšla minimální mzda, nejsou schopni (nebo prostě nechtějí) udělat, ale je jim trapně pobírat podporu, tak se ohánějí, jak umí. A pro ně je minimální mzda dvojité zlo, protože jim nejen brání být zaměstnancem, ale i když vydělají méně, zdravotní pojištění platí, jakoby vydělali onu minimální mzdu. Pro ně je titulek "Opět byla zvýšená minimální mzda" jobovka, protože zas musí platit vyšší pojistné.

I. Mirošovský 27.10.2012 8:42

švarc systém je nebezpečný

Vůbec, pracovat v Česku je umění. Jste-li osobou zaměstnaneckou, tedy závislou a ovládanou fyzickou osobou, dupe po Vás kdejaký nadřízený, protože sám má strach o místo, když jste OSVČ, dupe po Vás stát a chce na Vás nehorázné zálohy na daně a sociální zabezpečení a zdravotní zabezpečení. Když jste zaměstnavatel, tak jste na tom apsolutně nejhůře. A když si náhodou vezmete od svého smluvního partnera třebas jen rukavice na práci, tak jste darebák ze švarcsystému. Je neuvěřitelné, že existuje armáda kontrolorů na takové blbosti ( jejich platy musejí být velkou a zbytečnou zátěží pro rozpočet). V tomto Nečase se nedá moc produktivně pracovat, natož vydělávat.

M. Komárek 27.10.2012 9:08

Re: švarc systém je nebezpečný

vyzkoušel jsem všechny tyto pozice (jen jsem ještě nikdy nebyl nezaměstnaný) a musím souhlasit - zaměstnanec je na tom ze všech nejlépe po všech stránkách ...

P. Skřivan 27.10.2012 14:31

Re: švarc systém je nebezpečný

Nejlépe je na tom zaměstnanec - vlastník nebo spoluvlastník úspěšné firmy. :-)

Zaměstnanec se špatným platem a žádnou jistotou zaměstnání na tom asi moc dobře nebude. ... a nejhůř je na tom státní zaměstnanec, kterého nutí lézt do zadku šéfovi, každou chvíli jinému, a dělat hovadiny jen proto, aby prokázal dostatečnou míru poslušnosti.

M. Konečný 27.10.2012 20:58

Re: švarc systém je nebezpečný

Tak proč ten státní zaměstnanec, co je na tom nejhůř, se nesebere a nejde dělat něco jiného?

Jsou dvě možné odpovědi: 1. Nic užitečného neumí, 2. Musel by pracovat.

P. Skřivan 27.10.2012 21:11

Re: švarc systém je nebezpečný

Ono ho spíš nikdo a nikde nevezme, když se dozví, že byl státní zaměstnanec. Ono také po mnoha letech práce na úřadě má deformované myšlení. Není to o tom, že by byl líný a na úřadě bylo leháro. Tam se prostě musí dělat jiné věci ... .

Mohu to posoudit, prootože jsem pracoval v polostátní sféře, na skoro úřadě a teď v soukromé a zpět už nechci ... .

G. Krejčová 27.10.2012 7:52

??

Hezký den, myslím, že pokud si firma najme pracovníka na ŽL, protože jeho odbornost nemá, tak to je snad v pořádku. Horší je, když velká firma "vysoutěží " státní zakázku, za podíl ji přenechá další firmě a nakonec i ta "pošle" práci dál za další podíl . Zakázku udělá nakonec firma třetí, ale státu účtuje ta první. Ti, co práci udělali nedostanou zaplaceno a musí se soudit a navíc se zakázka významně prodraží.Pokud se i tato varianta zase povolí, tak to mi příjde hodně ujeté.

R. Pecho 27.10.2012 7:49

Tak tohle už je komedie.

V momentě, kdy se přišlo na fakt, že asistenti a poradci poslanců fungují také ve Švarc systému, se mění priority. A co na to Kalousek, vystupující tak ostře proti OSVČ? Ten má svůj Synot a B-win a drží hubu? 

J. Šrámek 27.10.2012 7:17

Je zde paradox.

Tak typicky český.Jsou práce,které je nutné vykonat.ale nelze je obsadit jako pracovní místo ve firmě pro nedostatečné množství práce.Jako živnostník tuto práci také nesmíte vykonávat pro tzv.švarcsystém.Ale pokud tuto práci vykonává pracovní agentura,nebo s.r.o.,je vše v pořádku!Stát je zde ještě více  ošizen,včetně lidí vykonávajících tuto práci.Jen ten rozdíl v platbách shrábnou jiní úředníci(managerové).Někdy i ke škodě zadávající firmy.Ta ,,žába na prameni" jsou pracovní agentury.Za úplatu má zajistit zaměstnance,nic víc.Práci už má vykázat firma,včetně zdanění.

J. Novak 27.10.2012 6:09

Postižení se odvolají

Postižení pokutami se odvolají k soudu nebo do Strasburku pro poruseni rovnosti pred zakonem a stat jeste samozrejme na te Drabkovine prodela. Hlavne, ze na to urcite nejaky Drabkuv kamarad dodal na urady prace za X milionku nejakou SW aplikaci, ze. :-)

J. Novák 27.10.2012 6:02

No, Nečas se

asi skutečně už definitivně zbláznil. Myslel jsem, že premiér řídí vládu, ale podle toho, co plká v době, kdy Drábek má již zabalené kufry, mi připadá, že si ti "jeho ministři" dělají co chtějí. A nejspíš vše za jeho zády. Copak Nečas nevěděl, co Drábek dělá? A pokud to bylo tak špatně, proč už ho dávno nevyhodil tak, jak to udělal Pospíšilovi? Že by to byl panický strach z bratra Kraďouska? Ono by se totiž mohlo stát, že mu Kraďousek nafackuje, jak tomu klukovi v podloubí.

H. Grúbr 27.10.2012 4:04

Dokud se neodvolatelně neuzákoní

že švarc systém je ok, budou to jen plané populistické žvásty s účelem odčinit účinky zrady, jíž se na živnostnících dopustila ODS. Jenže živnostníci nejsou kreténi a budou volit KSČM tak jako já.

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...