Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Omylem zastřelil přítele, odsedí si 7 let

Česko

  13:15
BRNO - Brněnský krajský soud poslal na sedm let do vězení pětatřicetiletého Martina Soukupa za to, že loni v září omylem zastřelil v Tavíkovicích na Znojemsku svého přítele. Myslel si, že má v pistoli slepý náboj. Kamaráda chtěl prý postrašit. Muži ale prostřelil hlavu. Soud jeho čin kvalifikoval jako těžkou újmu na zdraví.

Soukup si myslel, že má v pistoli slepý náboj, ale zmýlil se. (ilustrační foto) foto: ČTK

Soukup je otcem čtyř dětí. Pistoli si pořídil, když kdysi pracoval u bezpečnostní služby. Nyní je zaměstnán v Ústavu soudního lékařství v Brně jako laborant. Měl tam i dva přátele.

Když byl loni v září v zaměstnání, jeden z kamarádů si od známých objednal telefonicky marihuanu. Muž pak nedopatřením poslal na mobilní telefon Soukupovy dcery vzkaz, že se mu omamnou látku podařilo získat. Zpráva byla ale určena pro druhého Soukupova kolegu. Vzkaz Soukupovu manželku nahněval. Kolega jel proto se Soukupem domů, aby vše vysvětlil. Oba při cestě vypili několik piv. Soukupův kamarád si při vysvětlování záležitosti klekl před Soukupovou na kolena a začal se modlit. Žena mu opakovaně řekla, že mu
odpouští. Host nepřestal.

Když už to bylo Soukupově manželce trapné, její partner vytáhl pistoli, nabil ji a následně vystřelil. "Stoprocentně jsem si myslel, že pistoli nabíjím slepým nábojem," řekl Soukup soudu se slzami v očích. Zmýlil se, protože měl ostré i slepé patrony smíchané v tašce svého batohu. Soukup se pak sice snažil příteli zachránit život, vše ale bylo marné.
Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat