Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Paroubkovu kampaň zahájí na Ústecku Elán, v Ostravě Scorpions

Česko

  17:17
PRAHA - Volební kampaň předsedy ČSSD Jiřího Paroubka na Ústecku zahájí v pátek 23. dubna slovenská rocková kapela Elán. Skupina Elán přijala pozvání ČSSD také před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2006 a zahrála v Praze.

Jiří Paroubek foto: Lidové noviny

Oznámil to ústřední volební manažer Lidového domu Jaroslav Tvrdík.

Elán vyjíždí po dvou letech na turné, v rámci kterého vystoupí 20. října v pražské O2 Aréně. Skupina vznikla v roce 1968 a za více než 40 let existence má za sebou několik set koncertů a na třicet alb. Popularitu z dob před rokem 1989 si udržela i po pádu režimu. Na koncertování pro politické strany se nechávala najmout i v minulosti. Například frontman skupiny Jožo Ráž často vyjadřoval svůj obdiv k předsedovi HZDS Vladimíru Mečiarovi.

Elán není jediná známá zahraniční hudební skupina, která vystoupí ve volební kampani ČSSD. Na mítinku v Ostravě ve čtvrtek 22. dubna bude mít koncert německá skupina Scorpions. Podle médií ji zřejmě sociálním demokratům dohodil bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, kterého Scorpions rovněž podpořili ve volbách.

Německá kapela Scorpions vznikla v 60. letech. Na vrcholu slávy byla v 80. letech. Nejslavnějšími písněmi kapely jsou Rock You Like a Hurricane, Always Somewhere, Still Loving You a Wind of Change. V ČR byla častým hostem. Jejich poslední koncert v Česku se konal 15. března 2010 v pražské O2 Aréně.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!