Polákův hattrick na Slavii nestačil

ZÁPAS KOLA

PRAHA Musel to pro něj být večer smíšených pocitů. Třinecký útočník Vojtěch Polák nastřílel Slavii tři branky, ty však nakonec nestačily ani na bod. Pražané totiž díky Červenkovi zvládli závěr zápasu a po zaváhání Pardubic jsou opět v čele tabulky.

Slavia–Třinec 5:4

Zápas rozhodovaly přesilové hry, což oba celky dokumentovaly již v první třetině. Ve 4. minutě dostal Třinec v početní výhodě do vedení Polák, jenž nadvakrát protlačil puk za Furchova záda. Domácí kontrovali stejnou mincí, když po Kadlecově přihrávce nejprve Hruška svým třicátým gólem v sezoně vyrovnal, o 46 vteřin později Slavia díky Špeldovi vedla.

V nerovnoměrném počtu hráčů hosté opět vyrovnali, když si Balej dorazil vlastní střelu. I ve druhé třetině se skóre měnilo v přesilovkách. Při Polanského vyloučení posunul domácí do vedení Červenka, ke čtvrté brance Slavii pomohly hned dva fauly. Nejprve putoval na trestnou lavici Vosátko, poté zastavil Výtisk v rozporu s pravidly Červenku a domácí dostali výhodu trestného střílení. Toho se ujal Bednář a Vojtka bez problémů překonal. „Byl to takový zvláštní zápas, kde hodně rozhodovaly přesilovky,“ kroutil hlavou třinecký kouč Antonín Stavjaňa.

Oceláři však nesložili zbraně a díky Furchově nekoncentrovanosti se prosadil opět Polák. Stejný hráč se poté ve 46. minutě postaral o vyrovnání, i když domácí protestovali, neboť důrazný Polák překonal Furcha na hranici brankoviště.

Jenže osamocený Červenka v sedmapadesáté minutě přehodil Vojtkův beton a Slavia vedla 5:4. V emotivním závěru pak domácí už výhru uhájili.

„V pátek se nám zápas nevyvedl a hráči to chtěli odčinit, což bylo vidět,“ pochvaloval si slávistický asistent Jiří Kalous.

***

Branky a nahrávky: 17. D. Hruška (Kadlec), 18. Špelda (V. Růžička ml., Doležal), 33. Červenka (Beránek, D. Hruška), 36. Bednář z trestného střílení, 56. Červenka (Bednář, Kadlec) - 4. V. Polák (Peterek), 20. Balej (Tomík, D. Moravec), 37. V. Polák (Seman, Malec), 46. V. Polák (Sekeráš). Rozhodčí: Hodek, R. Polák - D. Jelínek, Pavlovič. Vyloučení: 8:10, navíc Kadlec, Beránek 10 min, Bednář 10 min. a do konce utkání - D. Moravec 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 4152. Třetiny: 2:2, 2:1, 1:1.