Neděle 20. června 2021svátek má Květa 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Koalice Spolu představila pražskou kandidátku. Na seznamu jsou Marek Benda, Feri nebo starosta Kolář

Zástupci koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) představili 1. května 2021 v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zástupci koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) představili 1. května 2021 v... | foto: ČTK

Praha Na pražské kandidátce Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) pro podzimní sněmovní volby jsou například poslanci Dominik Feri (TOP 09), Bohuslav Svoboda či Marek Benda (oba ODS) nebo starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09). Koalici do voleb povede předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, lídryní ODS a dvojkou kandidátky je poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS). Koalice v sobotu kandidátku a své priority představila na tiskové konferenci na Petříně.

Prvním kandidátem za KDU-ČSL je na pátém místě zastupitel Prahy 12 a lékař Tom Philipp.

Benda je na třetím místě listiny, čtvrtý je Feri, šestý Svoboda a sedmý další občansko-demokratický poslanec Pavel Žáček. Na osmé pozici pedagožka a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková za ODS, na devátém místě Kolář a první desítku uzavírá farmaceut a zastupitel hlavního města Prahy Petr Fifka, kandidát ODS.

Pekarová Adamová v sobotu jako zásadní priority vyzdvihla podporu živnostníků a podnikatelů zasažených koronavirovou krizí, flexibilnější trh práce nebo zřizování dalších sociálních služeb. Důraz chce Spolu klást také na ekologii a ochranu ovzduší.

Černochová mezi své programové priority zařadila udržení prozápadního směru české politiky a transatlantické vazby a také školství. Za důležité považuje, aby se prezenční výuka vrátila na všechny úrovně školství včetně středních a vysokých škol.

Philipp má za důležité rychle převést zdravotnická zařízení do běžného režimu, dalšími prioritami jsou pro něj rodina a doprava.

Například na 15. místě kandidátky se nachází tlumočník a někdejší kandidát do Senátu či Evropského parlamentu Hayato Okamura za KDU-ČSL.

Koalici Pirátů a STAN do voleb v metropoli povede poslankyně Olga Richterová (Piráti). Kandidátku ČSSD v Praze má vést bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček, s ohledem na vnitrostranický vývoj se to však ještě může změnit. Vládní ANO zatím o kandidátech jasno nemá, stejně jako SPD.

Prvních deset kandidátů na pražské kandidátní listině koalice Spolu:

PořadíJménoPovoláníStrana
1.Markéta Pekarová Adamovápředsedkyně TOP 09 a poslankyně TOP 09
2.Jana Černochovástarostka Prahy 2ODS
3.Marek BendaposlanecODS
4.Dominik Feriposlanec, právníkTOP 09
5.Tom Philipppřednosta Kliniky revmatologie a rehabilitace 3.LF UK a FTNKDU-ČSL
6.Bohuslav Svobodalékař, poslanecODS
7.Pavel Žáčekhistorik, pedagog, poslanecODS
8.Renáta Zajíčkovápedagožka, starostka Prahy 5ODS
9.Ondřej Kolářstarosta Prahy 6TOP 09
10.Petr Fifkafarmaceut zastupitel hlavního města PrahyODS

Nepadla jediná pokuta. Lidé našli fígl, jak obelstít kontroly na zahrádkách

Hygienici začali s kontrolami na zahrádkách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Potvrzení o negativním testu na covid, prosím. To je věta, kterou nyní začíná většina kontrol zahrádek u restaurací. V...

Jak vybrat očkovací centrum? Správná volba může ‚zkrátit‘ frontu i o týdny

Národní očkovací centrum proti covid 19. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do plánování dovolených vedle skloubení volna v práci, výběru destinací a propočtu nákladů letos přibývá další...

Sbalit a jedeme! Evropa se otevírá Čechům, podmínky vstupu se však liší

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Letní turistická sezona začne symbolicky v pátek 28. 5. Vyjíždí první „žlutý“ vlak RegioJet do Chorvatska. Z Evropy...

Prodej bytu 3+1 81m2
Prodej bytu 3+1 81m2

Československé armády, Frýdek-Místek - Místek
2 980 000 Kč