• schránka
  • Přihlásit Můj účet
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: ČTK

Na Písecku spadlo malé letadlo, při havárii zahynul jeden člověk. Druhý utrpěl těžká zranění

Česko
  •   18:30aktualizováno  21:09
Písek - Při pádu malého letadla na Písecku zahynul v neděli odpoledne jeden muž. Druhý pasažér při nehodě utrpěl těžká zranění. Havarovaný stroj byl historický letoun T-28 Trojan. O nehodě informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. Podle rakouských médií zahynul při neštěstí pilot z akrobatické skupiny ze Salcburku.

Letadlo české výroby spadlo na Sibiři, porouchal se mu jeden z motorů. Při pádu zahynuli nejméně čtyři lidé

Nehoda se stala dnes před 17:00 u obce Jickovice. „Policisté na místě neštěstí zjistili, že letadlo letělo pravděpodobně spolu s dalšími třemi letouny z Polska, kde se konaly letecké ukázky, směrem do Rakouska. Nedaleko Jickovic pak jedno z letadel z dosud nezjištěných příčin proletělo lesním porostem a havarovalo,“ uvedla policejní mluvčí. Dodala, že přesné příčiny tragické události vyšetřuje Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Rakouská televize a rozhlas ORF na svém webu uvedla, že zřícené letadlo patřilo skupině Flying Bulls ze Salcburku. Historické letadlo bylo postaveno v roce 1954 v USA a vracelo se z letecké show v Polsku.

„Na místě zasahovaly dvě pozemní posádky jihočeské záchranné služby a vrtulník letecké záchranné služby. Na výpomoc byl poslán také vrtulník ze zdravotní záchranné služby Vysočina. Jeden z mužů utrpěl zranění neslučitelná s životem, druhý byl s těžkými zraněními letecky transportován do fakultní nemocnice v pražských Vinohradech,“ uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtová.

Autor: ČTK