Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Restaurace se ohrazují proti Tomanovu tvrzení. Argentinské maso vůbec nemáme v nabídce, napsala Kobe

Česko

  18:13
Praha - Za něsťastné označila síť restaurací Kobe Restaurants tvrzení ministra zemědělství Miroslava Tomana, že polské hovězí maso bylo nabízeno v luxusních pražských restauracích s asijským názvem jakožto maso argentinské. Toman se takto vyjádřil ve spojitosti s kauzou polského masa z nevyhovujících jatek.

Hovězí oháňka foto: Shutterstock

Restaurace se proti tvrzení ohradila na svém Facebooku. „Považujeme za vhodné uvést na pravou míru zavádějící informaci ministra zemědělství Miroslava Tomana. Zaručujeme, že toto nešťastně formulované vyjádření se žádné z našich restaurací netýká,“ napsala restaurace, kterou lidé v diskuzích začali osočovat právě na základě jejího asijsky znějícího názvu.

Toman: Podezřelé hovězí skončilo v luxusních restauracích. Polské maso vydávají za drahé argentinské

„V restauracích Kobe žádné šetření prováděno nebylo a argentinské maso nemáme vůbec v nabídce,“ dodala restaurace na svoji obhajobu a připomněla, že suroviny odebírá pouze od zavedených dodavatelů s vynikající reputací.

Na Tomana slova odpoledne reagovala také další pražský podnik. Restauraci U Moťáka zmínil Toman v přímé souvislosti s prošetřováním kauzy polského hovězího masa. Toman uvedl, že v restauraci bylo nalezeno 31 kilogramů masa označeného za české, u kterého Státní veterinární správa nebyla schopna dohledat původ a datum zamražení. Karlínský podnik v reakci na Tomanova slova uvedl, že zvažuje právní kroky vůči ministerstvu zemědělství, protože se cítí podle svého jednatele Romana Motovského poškozen.

Jak poznat závadné hovězí z Polska? Ptejte se řezníků, pozorně čtěte etikety

Síť restaurací Kobe má jen v Praze sedm poboček, další pak provozuje v Brně a Bratislavě. Restaurace na svých stránkách uvádějí, že veškeré jejich maso je typu Kobe. Jedná se o hovězí maso skotu wagyu, které je pěstované pod přísným dohledem v japonském Kobe. Maso waygu má přitom dvanáct stupňů kvality mramorování, podle těchto stupňů se následně odvíjí i cena samotného masa.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...