Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rybové fandí při návratu manžel, trenér FK Příbram

Česko

PRAHA Dvě nikoli nezávažné záležitosti řeší v poslední době manželé Rybovi. Pavla Rybová, jež pod dívčím jménem Hamáčková získala tyčkařský bronz na MS v Helsinkách 2005 a předtím se ozdobila tituly halové mistryně světa a Evropy, při nedělní extralize závodila poprvé po prosincovém narození synka.

Její choť Jiří Ryba, bývalý desetibojař, šestý z MS v Edmontonu v roce 2001, zase coby asistent trenéra Petra Čuhela prožívá záchranářské práce fotbalistů prvoligové Příbrami.

„Technicky jsem ještě zmatená,“ pravila po výkonu 370 cm tyčkařka, jež má osobní rekord 465 centimetrů.

Závodila však necelý půlrok po porodu, což je mezi atletkami ojedinělé. „Buď v klidu, já se vracela po devíti měsících, chce to čas,“ uklidňovala ji po závodě bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková a připomněla svůj návrat poté, co se jí před osmi lety narodila dcera Tereza.

„Trénovala jsem málo,“ uvedla Rybová. „Když se dostanu na trénink pětkrát týdně po hodince, tak je to dost. A všechno je bez rehabilitace, nemám ani hlídání malého Jiříka. Velký Jirka mi fandí, ale taky neskrývá pocit, že svým tréninkem ,ořezávám‘ rodinu,“ myslí si.

„Kdepak, jsem rád, že Pavla začala trénovat,“ kroutí hlavou otec rodiny. „Mohlo to vzniknout tak, že jsem přišel unavený z tréninku a doma nikdo. Zrovna totiž trénovala v posilovně našeho klubu nebo v lesoparku u fotbalového stadionu, zatímco Jiřík spal v kočárku. Pavle návrat moc přeju,“ říká.

Proč se Rybová vlastně snaží?

„Přišlo to samo, chyběl mi pohyb. Postupně jsem se začala hýbat smysluplně a pak to zkusila s tréninkem. Objem se nějak udělat dá, ale přejít do kvality jde zatím špatně. A nechci šidit Jiříka, kojím ho každé dvě hodiny,“ přibližuje atletka, jejímž dalším závodem bude dnešní Memoriál Ludvíka Daňka v Turnově. „Na zahraniční závody není fyzička,“ vysvětluje tyčkařka Dukly, kterou prý známí od brzkého návratu zrazovali.

„Říkali, že jsem blázen. Ale já nechci lámat rekordy, chci jen zkusit, jestli to půjde,“ přemítá, zatímco manžel nezapře pohled odborníka. „Myslím, že Pavla může do měsíce skočit 435 centimetrů, limit B pro mistrovství světa v Berlíně,“ věří.

Už rok žijí v pronajatém domě u Příbrami. „A myslím, že se stěhovat nebudeme, že se v lize zachráníme,“ naznačuje souvislosti fotbalový asistent Ryba. „Příbramský klub totiž funguje dobře,“ má jasno.

„A nechci šidit malého Jiříka, kojím ho každé dvě hodiny,“ přibližuje tyčkařka

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...