Sigma Olomouc 1:1 FK Jablonec

Branky: 10. vlastní Fukal - 55. Nulíček. Rozhodčí: Racek - Filípek, Wilczek. ŽK: Škerle -Hamouz. Diváci: 3392. Poločas: 1:0.

Olomouc: Drobisz - Škerle, Hudec (46. M. Knakal), Šuškavčevič, Jurkič - Bajer, Rossi, Randa, Pulkert (77. Onofrej) - Hubník, V. Schulmeister (64. Bueno).

Jablonec: Špit - Flachbart, Homola, Fukal, Hamouz - Baranek (70. Zábojník), Loučka, Klapka, Hloušek - Zelenka (46. Nulíček), Svátek (90. Vácha).

Olomoučtí fotbalisté potvrdili, že se jim proti Jablonci nedaří. Naposledy ho doma porazili před pěti lety a ani v sobotu sérii nepřerušili. Ještě před utkáním pochodovala městem asi stovka radikálních příznivců olomouckého klubu. Zřejmě inspirováni sparťanskými ultras protestovali proti vedení klubu, které začalo důkladněji bojovat s projevy rasismu a násilí. Utkání zahájili domácí velkým tlakem, z gólu se radovali už v 10. minutě - Randovu střelu těsně před brankovou čárou tečoval do vlastní sítě vracející se Fukal. Jablonec se dočkal vyrovnání v 55. minutě. Hloušek centroval a Nulíček zcela osamocen zblízka skóroval. Sigma tak ani ve třetím utkání za sebou na vítězství nedosáhla. Severočeši znovu dokázali, že hrají lépe venku než na domácím trávníku. čtk TRENÉŘI PO UTKÁNÍ Martin Pulpit (Olomouc): František Komňacký (Jablonec): „Ve druhé půli už byl výkon „Chyběla nám lehkost mých svěřenců špatný.“ a tah na bránu.“ ** HODNOCENÍ LN **

Tescoma Zlín 4:0 Kladno

Branky: 60. Zbožínek, 70. Vidlička, 75. Žůrek, 83. Malár. Rozhodčí: Kocourek -Gallo, Ardeléanu. ŽK: Kraus, Žůrek, Bača. Diváci: 2561. Poločas: 0:0.

Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Zúbek - Šmahaj (83. Zapletal), Opiela, Vrtělka, Kraus (53. Malár) - Vyskočil (70. Bača), Žůrek.

Kladno: Kostolanský - Kúdela, Farbák, Killar, Čáp - Dočkal (67. Zachariáš), Zoubele (87. Vršajevič), Szabo, Gross, Cigánek - Jeslínek (67. Semerák).

Fotbalisté Zlína dali do soboty jen devět ligových gólů. V sobotu proti Kladnu stihli během závěrečné půlhodiny hned čtyři. Pro domácí je to rekordní výhra v historii české ligy. Kladno myslelo hlavně na defenzivu, ale jejich obranná tvrz padla po hodině hry. Hosté nestačili po rohovém kopu Žůrka ubránit domácího Zbožínka a ten hlavou překonal brankáře Kostolanského. Kladno se pak pokusilo otevřít hru a tím ulehčilo domácím útočné kombinace. V 70. minutě zaskočil Vidlička brankáře hostí střelou z pětadvaceti metrů. O pět minut později gólman nestačil na dělovku Žůrka ze stejné vzdálenosti. Přetížená obrana Středočechů už nestačila se silami a sedm minut před koncem osamocený Malár uzavřel nebývale produktivní střelecký účet Zlína. čtk TRENÉŘI PO UTKÁNÍ Pavel Hoftych (Zlín): „Do Jaroslav Šilhavý (Kladno): první vstřelené branky „Výkonem jsme pomohli jsme hráli dost staticky.“ soupeři k vítězství.“ **** HODNOCENÍ LN *

FK Teplice 4:2 České Budějovice

Branky: 5., 31. a 45.+2. Verbíř, 52. Fenin - 2. Černý, 12. Mrkvička. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Hojsík. ŽK: Verbíř, Fenin, Merzič, Sabou, Ljevakovič - Hílek, Žižka, Černý. Diváci: 2720. Poločas: 3:2

Teplice: Slavík - Merzič, Sabou, Klein, Koukal (17. Rosa) - Štohanzl (86. Benát), Doležal, Ljevakovič, Verbíř - Smíšek (66. Kroupa), Fenin.

České Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš, Hunal (21. Švehla), Žižka - Plocek. Vozábal, Hílek (64. Mašát), Černý - Mrkvička, Radzinevičius (68. Plichta).

Jihočechy na Stínadlech položil ještě v prvním poločase hattrick teplického kapitána Pavla Verbíře, který tak v čele historické klubové tabulky střelců vystřídal Pavla Stratila. Verbíř má po svém dnešním představení na svém kontě už 71 branek. Lépe však začali hosté. Už po 65 vteřinách putoval míč od Plocka a Mrkvičky k Černému, který zblízka zařídil vedení. V páté minutě pak Verbíř zakroutil centr před bránu a míč zapadl přesně k tyči. Hosté znovu získali vedení, když Hílek přiťukl míč Mrkvičkovi, který se trefil z 20 metrů. V 31. minutě se Verbíř v pokutovém území se vyhnul třem zadákům soupeře, nasadil kličku i Kučerovi a zblízka srovnal podruhé. Na konci první půle získal Verbíř pro Teplice vedení a na závěrečných 4:2 dával po přestávce Fenin. čtk TRENÉŘI PO UTKÁNÍ Petr Rada (Teplice): František Straka (Č. Budějovice): „Zodpovědný výkon nás „Druhý poločas dovedl k výhře.“ jsme už nezvládli.“ **** HODNOCENÍ LN **

Viktoria Plzeň 2:0 Mladá Boleslav

Branky: 29. Jarolím, 45. Fillo. Rozhodčí: Příhoda -Ubias, Teuber. ŽK: Rada, Fillo, Trapp - Sedláček, Kalina, Voříšek, Kopic. Diváci: 2625. Poločas: 2:0.

Plzeň: Daněk - Šmejkal, Halama, Knakal, Smola - Fillo (90. Lecjaks), Jarolím, Rada, Trapp, Róth (86. Vrzal) - Smejkal (80. Brožík).

Boleslav: Miller (46. Pižanowski) - Voříšek, Procházka, Kopic - Sedláček (34. Kalina), Matějovský, Rajnoch, Kysela - Vaněček, Holub (60. Řezníček), Mendy.

Boleslavští tápou, nedokázali vyhrát ani ve čtvrtém ligovém zápase za sebou. A místo útoku na pohárové pozice se dál propadají tabulkou. Včera nestačili na Viktorii Plzeň, které na jejím hřišti podlehli po bezkrevném výkonu. Západočeši se naopak po vydařeném kolektivním výkonu probojovali už na páté místo průběžného pořadí a drží domácí neporazitelnost. Domácí se na rozdíl od soupeře rozhodli v mrazivém počasí zahřát pořádným pohybem, jejich aktivita ostře kontrastovala s chladnou hrou soupeře, který se téměř k ničemu nedostal. První ránu hostům uštědřil ve 29. minutě Jarolím, který chytrým obloučkem přehodil brankáře Millera. Krátce před přestávkou přidal druhý úspěch Fillo, který si naběhl na trestný kop a na dvakrát překonal gólmana Boleslavi. čtk TRENÉŘI PO UTKÁNÍ Stanislav Levý (Plzeň): Zdeněk Ščasný (Boleslav): „Vyhráli jsme zaslouženě, „Naším problémem číslo hráčům musím poděkovat.“ jedna je špatná koncovka.“ **** HODNOCENÍ LN **