Slavia si udržela první místo v tabulce

Statistiky a ohlasy na zápasy 8. kola hokejové O2 extraligy

ZÁPAS KOLA

PRAHA Hokejisté Slavie boj o prvenství v tabulce zvládli. V 8. kole extraligy zdolali Plzeň 4:2 a zvýšili svůj náskok v čele na čtyři body. Úřadující mistr v nové sezoně ještě neprohrál, k čemuž včera pomohl hlavně David Hruška, který si připsal tři body.

Slavia-Plzeň 4:2

Duel nabídl atraktivní hokej a už po 77 vteřinách hry slavila vedení početná skupina plzeňských fanoušků, když Důrasovo nahození tečoval před Svobodou Vampola. Slavia však ve 3. minutě v přesilovce vyrovnala. Po 25 sekundách poslal Šindela zpět z trestné lavice tečí Kadlecovy střely od modré čáry Hruška.

„Utkání nabídlo všem fanouškům vynikající hokej, hodně se bruslilo, bylo hodně kontaktu a šancí,“ líčil asistent slávistického trenéra Jiří Kalous.

Ve dvanácté minutě už Plzeň znovu vedla, když z levé strany od mantinelu nabídl Fabuš puk nekrytému Vlasákovi a bývalý slávistický útočník se nemýlil. Slavia opět smazala ztrátu v 14. minutě, když Beránek nahrál Hruškovi a slávistický kanonýr zaznamenal druhý střelecký úspěch v utkání.

„Odehráli jsme výbornou první třetinu a je jen škoda, že jsme si vždycky nedokázali pohlídat vedení. Za stavu 1:0 jsme hned inkasovali v oslabení, potom jsme si měli pohlídat vedení 2:1,“ litoval trenér Plzně Pavel Hynek.

V polovině utkání získala poprvé vedení Slavia, když Vondrka doklepl do odkryté branky puk odražený od Hruškovy brusle. Ve 44. minutě po Doležalově vyhození dojel opuštěný puk v plzeňském obranném pásmu Micka, a přestože byl faulovaný Čakajíkem, zvládl zakončit akci mezi Málkovy betony.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo Plzeň zdolat, ale zápas byl naprosto vyrovnaný. Jediný rozdíl byl v tom, že my jsme z šancí, které si vytvářela i Plzeň, o dvě navíc proměnili,“ liboval si Kalous.

Branky a nahrávky: 3. D. Hruška (Kadlec, Červenka), 14. D. Hruška (Beránek), 30. Vondrka (D. Hruška, Beránek), 44. Micka (Doležal) - 2. Vampola (Důras), 12. Vlasák (Fabuš, Benák). Rozhodčí: Kubeš - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7898. Třetiny: 2:2, 1:0, 1:0.

Zlín-Kladno 4:2

Branky a nahrávky: 33. Hamrlík (Leška), 38. Kučný (F. Čech), 42. Balaštík (Leška, Köhler), 53. Kollár - 14. Tenkrát (Frolík, Tomajko), 26. Patera (Hájek). Rozhodčí: R.

Svoboda - Guth, Křivský. Vyloučení: 7:7, navíc Diviš (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3964. Třetiny: 0:1, 2:1, 2:0.

Rostislav Vlach (Zlín): „Rozhodujícím momentem zápasu byl čtvrtý gól z hole Andreje Kollára. Kladno bylo nebezpečným soupeřem až do posledních minut.“ Petr Kasík (Kladno): „Zápas jsme měli dobře rozehraný. Domácí se postavili na nohy pětiminutovou přesilovkou.“

K. Vary - Liberec 5:2

Branky a nahrávky: 10. Košťál (Kumstát, Jiří Hanzlík), 11. Bílek (Skladaný, Hluchý), 38. Kumstát (Jiří Hanzlík), 48. Zaťovič (Dej, Zucker), 49. Dobroň (Milan Procházka) - 36. V. Nedorost (Podkonický), 50. Vantuch (Kašpařík). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer.

Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3360. Třetiny: 2:0, 1:1, 2:1. Mikuláš Antonik (KV): „Důležité bylo, že jsme v dlouhé čtyřminutové přesilovce dali dva góly.“ Vladimír Čermák (Liberec): „V první třetině jsme po chybách v oslabení inkasovali, a když jsme se dostávali zpět do zápasu, brzy jsme dostali třetí gól.“

Č. Buděj. - Třinec 6:2

Branky a nahrávky: 21. Vak (Veselý), 23. Kotrla (Vydarený, Gulaš), 29. Vak (Veselý), 38. Duda, 48. Huml (Kůrka), 53. Huml (Toman) - 49. D. Květoň (Martynek, Seman), 51. Melichárek (Výtisk). Rozhodčí: Hodek -Pouzar, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Vojtek (Třinec) 10 min. a do konce utkání.

Využití: 3:0. Diváci: 4883. Třetiny: 0:0, 4:0, 2:2.

Ernest Bokroš (České Budějovice): „První třetina potvrdila, že stále hrajeme pod psychickým tlakem. Vítězství snad pomůže hráčům vyčistit hlavy.“ Antonín Stavjaňa (Třinec): „ První třetinu jsme odehráli dobře se zajištěnou obranou, ale po dvou inkasovaných gólech bylo vidět, že na mužstvo opět padla deka.“

M. Boleslav - Znojmo 2:0

Branky a nahrávky: 10. Kočí (Marušák, Nouza), 40. Král (Tomas). Rozhodčí: Levonen (Fin.), Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6, navíc Čachotský (Znojmo) 10 min.

Využití: 1:0. Diváci: 3860. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0.

Leo Gudas (MB): „Sehráli jsme dobře první třetinu, od druhé nás Znojmo přehrávalo.“ Radim Rulík (Znojmo): „Boleslav nás přehrála v přesilových hrách. Mužstvo nezklamalo nasazením, ale pokud nevstřelíte branku, nemůžete vyhrát.“

Vítkovice-Litvínov 6:1

Branky a nahrávky: 4. R. Hruška (Krstev), 6. Klimek (Roman, Korhoň), 34. Svačina (Ujčík, Šimíček), 52. Burger (Petrovický), 52. Šimíček (Ujčík, Trnka), 57. Šimíček (Ujčík) -29. Branda (Lukeš). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 4591. Třetiny: 2:0, 1:1, 3:0.

Kamil Konečný (Vítkovice): „S výkonem jsme spokojeni hlavně v první polovině. Pak byly fáze, kdy nasazení nebylo na stoprocentní úrovni, ale to se dá omluvit.“ Petr Rosol (Litvínov): „V šesté minutě jsme Vítkovice pustili do dvoubrankového vedení, a to je obrovský přepych.“

Události kola

* Stavjaňa v Třinci zřejmě dotrénoval. Bývalý vynikající obránce odstoupil z funkce po sérii šesti porážek v řadě, klub však jeho rezignaci nechce přijmout.

* Severočeši se dál trápí.

Jeden z favoritů extraligy Liberec si v osmi zápasech připsal jen dvě výhry. Včera jim k vítězství nepomohl ani návrat brankáře Hniličky.

Hvězdy kola

1. David Hruška (Slavia) Dvěma brankami a nahrávkou udržel mistra v čele tabulky.

2. Jan Chábera (MB) Nedovolil znojemským střelcům ani jednou skórovat.

3. Viktor Ujčík (Vítkovice) Třemi body pomohl přejet Litvínov.

14. HC Oceláři Třinec 8 1 0 1 6 24:34 4

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.