STATISTIKY ZÁPASŮ 13. KOLA HOKEJOVÉ TIPSPORT EXTRALIGY

Sparta - Karlovy Vary 2:1sn

Branky a nahrávky: 37. Bartánus (Ton, Vykoukal), rozhodující sam. nájezd Y. Treille -7. Hřebejk. Rozhodčí: Fraňo, Blecha - Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 3618. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 - 0:0.

Č. Budějovice - Liberec 2:4

Branky a nahrávky: 29. Kašpařík (Gulaš, Snopek), 29. Červený (Martynek, R. Pšurný) - 8. Nedvěd (M. Hořava, Podkonický), 18.

Hunkes (Čakajík, Urban), 32. Trončinský (Rýgl, M. Hořava), 48. Dušek (Čakajík). Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Diváci: 4599. Třetiny: 0:2, 2:1, 0:1.

Brno - Slavia 1:2sn

Branky a nahrávky: 32. Jakub Svoboda (Huml) - 32. Kuboš (Tomica, Jaškin), rozh. sam. nájezd V. Růžička. Rozhodčí: Minář, Hradil - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:8, navíc Veselý (Brno) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 0:0.

Třinec - Vítkovice 3:2

Branky a nahrávky: 2. Peterek (Zíb), 16. Polanský (Varaďa, Kohn), 28. Varaďa (Bonk) - 29. Pohl (Klimek, Vrána), 55. Pohl (Vrána). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4370. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1.

Třinec: Hamerlík - Krajíček, Hrabal, Zíb, Vágner, Lojek, P. Hořava, Kania - McGregor, Polanský, Kohn - Adamský, Peterek, D. Květoň - Polák, Bonk, Varaďa - Orsava, Ostřížek, Hrňa.

Litvínov - Kladno 4:1

Branky a nahrávky: 1. Jánský (V. Hübl), 2. Kubát (Kubinčák, Kroupa), 22. Ručinský (Kubinčák, Jenáček), 29. Kubinčák (Ručinský, Kroupa) - 50. Drtina (Patera). Rozhodčí: Hodek, Lacina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:6, navíc Vopat (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4150. Třetiny: 2:0, 2:0, 0:1.

Zlín - Plzeň 3:4

Branky a nahrávky: 3. Balaštík (Linhart, Leška), 6. Balaštík (Linhart), 47. I. Rachůnek (Galvas) - 3. Frolo (Straka, Vlasák), 12. Jan Kovář (P. Sýkora), 37. Jiří Hanzlík (Vlasák, Straka), 38. P. Sýkora (Jan Kovář, J.

Heřman). Rozhodčí: Husička, Polák - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 4141. Třetiny: 2:2, 0:2, 1:0.

Pardubice - M. Boleslav 2:3sn

Branky a nahrávky: 54. Kaberle (Kolář I, Koukal), 55. Špirko (Somík, Bartek) - 20. Vrbata (Marušák, Loskot), 35. Boháč (Divíšek, Žabka), rozh. sam. nájezd Vrbata. Rozhodčí: Pešina, Šír - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 6957. Třetiny: 0:1, 0:1, 2:0 - 0:0.

14. kolo - předehrávka: zítra 18.10 Litvínov - Slavia (Nova Sport). Pátek: 17.00 Třinec - Brno, 17.30 Ml. Boleslav - Kladno, Č. Budějovice - Vítkovice, Zlín - Liberec, 18.00 Sparta - Pardubice, K. Vary - Plzeň (ČT4).

14. HC Vagnerplast Kladno 13 2 0 1 10 26:43 7

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

UDÁLOSTI KOLA

Ručinskému návrat vyšel. Nadmíru úspěšný návrat do klubu, kde začal svou profesionální kariéru, prožil devětatřicetiletý útočník Martin Ručinský. Nejenže přispěl k výhře nad Kladnem 4:1 dvěma body za gól a asistenci, ale dočkal se i vřelého přijetí od publika.

Třinec zvládl boj o čelo. Třinečtí porazili lídra soutěže z Vítkovic 3:2 a v tabulce svého tradičního rivala o bod přeskočili. Oceláři k výhře nakročili v úvodní polovině utkání, kdy po brankách Jana Peterka, Jiřího Polanského a Václava Varadi vedli už 3:0.