Ujfaluši znovu slaví. Získal i Superpohár

MONAKO Český fotbalový obránce Tomáš Ujfaluši získal s Atlétikem Madrid evropský Superpohár. Španělský vítěz Evropské ligy včera porazil v Monaku šampiona Ligy mistrů Inter Milán 2:0.

O branky se zasloužili ve druhém poločase záložník José Antonio Reyes a talentovaný Argentinec Sergio Agüero.

Dvaatřicetiletý Ujfaluši, který si pohrává s myšlenkou vrátit se do české reprezentace, se tak na začátku své třetí sezony v Atlétiku může radovat ze své druhé trofeje.

Madridský celek vyhrál Superpohár vůbec poprvé v historii, a navázal tak na loňský triumf Barcelony ve stejné soutěži.

Tradiční souboj úřadujících vítězů Ligy mistrů a Evropské ligy, založený roku 1972, v prvním poločase příliš fotbalové krásy nenabídl. Přesto ukázal jednu důležitou věc – Atlético bylo slavnějšímu Interu od začátku více než vyrovnaným soupeřem. Vše podstatné se ale nakonec odehrálo až po přestávce.

Skóre otevřel po hodině hry ofenzivní středopolař Reyes, který zakončil kombinaci s Agüerem přízemní střelou k tyči. Mladý argentinský útočník se sám prosadil sedm minut před koncem, když doklepl přesnou Simaovu přihrávku do prázdné branky.

V poslední minutě mohli hráči Interu snížit a zápas zdramatizovat, ale Militovu penaltu zlikvidoval devatenáctiletý brankář De Gea.

Milánský velkoklub tak nenavázal na výhru v italském Superpoháru a jeho nový trenér Rafael Benítez nezopakoval svůj úspěch z roku 2005 s Liverpoolem.