Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vejce Paroubka rozlítilo

Česko

Incident s vejcem - Na předvolebním mítinku vyslali recesisté na šéfa ČSSD celkem šest ran

Z předvolebního mítinku v Kolíně odjížděl předseda ČSSD Jiří Paroubek podle svědků velmi rozladěn.

PRAHA Na středeční setkání s voliči bude Jiří Paroubek vzpomínat nerad. Dostal se totiž pod palbu odpůrců. Podle svědků museli Paroubka před salvou rajčat a vajec ubránit jeho bodyguardi. Přesto ho jeden projektil zasáhl. Vejce se mu rozprsklo na klopě saka.

Taková je verze lidí, kteří gerilovou akci provedli.

ČSSD včera nejdříve tvrdila, že se incident vůbec neodehrál. Konflikt přes den vyvracel i předseda Paroubek. K večeru socialisté ale obrátili. „Po skončení mítinku, při nastupování do auta, nějaký člověk na Jiřího Paroubka a jeho řidiče vrhl ze zhruba 3 metrů vajíčko,“ napsala ČSSD. Mstitel z davu Lukáš Botka k tomu dodává. „Paroubka jsem trefil do saka,“ řekl.

„Pojali jsme to jako vyjádření občanské neposlušnosti. Je škoda, že to vajíčko, které hodil můj kolega, se rozprsklo. Byl na něm totiž vzkaz. Bylo na něm napsáno, hlavně ať vás to nebolí, ale ať víte, o co jde,“ popsal svědek David Dvořák.

Recesisté hodili na lídra nejsilnější levicové strany Paroubka celkem čtyři rajčata a dvě vejce. Příliš dobrou mušku ale neměli. Paroubka zasáhlo jen jedno. „Tam jde spíše o to, že rajčata mají jinou váhu než vajíčka, zaměřit se s rajčetem přímo na cíl je strašně složité. Takže rajčata přeletěla. Vajíčka však letěla lépe. Jedno letělo nesprávně a druhé už bylo zaměřeno velmi přesně,“ pochvaloval si úspěšnou akci Dvořák.

„Kolínské metání vajec“ Jiřího Paroubka podle očitých svědků velmi rozzuřilo. Na vrhače Botku se okamžitě rozběhla ochranka a Paroubek z pódia údajně na recesisty křičel, že jsou prasata. „Ochranka doběhla asi metr a půl před Lukáše. Předsedu kryli tělem a rukama. Vypadali trochu jako brankáři v házené,“ řekl Dvořák. „Nás ale nejvíce překvapilo, že Paroubek z pódia křičel, že jsme prasata. Politici, kteří říkají, že jsou strašně otevření a demokratičtí, nesnesou jedno vajíčko? Takový hodný a inteligentní člověk jako pan Paroubek a dokáže používat invektivy i na veřejnosti. Asi se pod tlakem otevře,“ dodal Dvořák.

Lídr socialistické kandidátky do evropských voleb Jiří Havel útočníkům vzkazuje, že jsou „primitivové“. „Já se přiznám, že jsem to neviděl. Byl jsem jinde. Myslím, že primitivové se najdou úplně všude. Co k tomu říci. Prostě někteří lidé buší, jiní hází vejce. Občanská nespokojenost se přece v demokratické společnosti vyjadřuje ve volbách. Aspoň to bývá dobrým zvykem,“ řekl Havel.

Paroubka se na kolínském mítinku podle svědků zastávali zejména starší lidé. „Výsledek je ten, že důchodci, kteří dostali guláš, se báli, že ve chvíli, kdy ten mítink rozpráší, ho budou muset vrátit. Říkali nám, že se to nedělá,“ řekl Dvořák.

Podle ČSSD je celá akce klukovina. „Dělat z tohoto dětinského projevu mediální téma vypovídá i leccos o stavu našich médií,“ vzkázali socialisté.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...