Viktoria Plzeň 4:0 Sigma Olomouc

Branky: 32. Rezek, 50. Trapp, 54. Petržela, 76. Kolář. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Kubáň. ŽK: Rada, Petržela - Kaščák, Ordoš. Diváci: 2538. Poločas: 1:0.

Plzeň: Ticháček - Limberský, Rada, Halama, Jiráček - Petržela (81. Lecjaks), Kolář, Trapp, Horváth, Rezek (86. Vaculík) - Varadi (75. Mlika).

Olomouc: Drobisz - Rossi, Šuškavčevič, Komárek, Heidenreich - Janotka (39. Kazár), Kaščák, T. Hořava, Onofrej (69. Nepožitek), Hubník - Ordoš (84. Petr).

Hostům nevyšel druhý poločas, ve kterém inkasovali hned třikrát po trefách Trappa, Petržely a Koláře. V první půli otevřel skóre plzeňský Rezek. Od ještě většího přídělu od výborně kombinujícího souboru trenéra Vrby Olomouc čtyřikrát zachránily brankové tyče. Sigma prohrála poprvé od 28. září a neslavně ukončila sérii sedmi zápasů bez prohry. Navíc přišla o čtvrté místo v tabulce. To necelé tři tisícovky domácích diváků svému týmu dlouze děkovaly.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Pavel Vrba (Plzeň): „Aktivním presinkem jsme donutili soupeře k chybám. To byl klíč k vítězství. Ale celá naše dnešní hra snese nadprůměrné hodnocení.“

Zdeněk Psotka (Olomouc): „Hlavně v prvním poločase jsme naprosto propadli v osobních soubojích, do kterých jsme šli s malou agresivitou.“