Vítkovice se dostaly zpět do čela tabulky

OSTRAVA Vítězství nad Znojmem posunulo hokejisty Vítkovic zpátky do čela extraligové tabulky. Ti rozhodli předehrávku 22. kola ve druhé části, kdy nepříznivý stav 0:1 otočili třemi góly. Vítkovice-Znojmo 4:2 Do zápasu vstoupili lépe hosté, když se v 9. minutě radoval Selingr. „Byli jsme spokojeni s tím, jak jsme zvládli první třetinu,“ řekl kouč Znojma Radim Rulík. „Rozhodla druhá třetina. Tu jsme odehráli výborně, dali jsme tři góly,“ oponoval trenér domácích Alois Hadamczik. Výsledek zpečetil v závěru gólem při znojemské power play Viktor Ujčík. Domácí po dvou porážkách znovu zabrali, naopak Orli po třech výhrách venku nezískali ani bod.

Branky a nahrávky: 27. M. Barinka (Burger), 31. Kvapil (Krstev), 34. Stehlík (Roman), 60. Ujčík (Burger) - 9. Selingr (Tesařík), 37. Dopita. Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 3187. Třetiny: 0:1, 3:1, 1:0.

Dnešní program - 17: Zlín - Třinec, 17.30 Litvínov - Slavia, Plzeň - Liberec, Mladá Boleslav - Pardubice, 18 Karlovy Vary -Kladno, Sparta - České Budějovice.