10. června 2019 16:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vláda navýšila dotaci pro brněnskou Velkou cenu Moto GP z 39 na 55 milionů korun

Jakub Kornfeil v Brně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Kornfeil v Brně. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

PRAHA Na svém pondělním zasedání schválila vláda dodatečných 16 milionů korun na brněnskou Velkou cenu České republiky v rámci Mistrovství světa silničních motocyklů. Pořadatelé závodu přitom vládu žádali o 65 milionů korun, místo původně slibovaných devětatřiceti nakonec dostanou padesát pět. Informaci potvrdily LN dva na sobě nezávislé zdroje.

Na letošním ročníku motocyklové Velké ceny České republiky, která se tradičně odehrává na Masarykově okruhu v Brně, se bude stát podílet částkou 55 milionů. Na svém pondělním jednání to odsouhlasila česká vláda.

„Premiér Andrej Babiš (ANO) na základě minulého jednání vlády vyslal do Jihomoravského kraje a všem aktérům, kteří se podílejí na pořádání Moto GP, jasný signál, že je třeba hledat další úspory. Prosby pana premiéra byly vyslyšeny, kraj, město Brno i samotný automotodrom našly další úspory ve výši 10 milionů korun. Proto byl tedy dnes materiál opětovně zařazen na jednání vlády a vláda schválila podporu Jihomoravskému kraji na pořádání akce Moto GP ve výši 55 milionů korun,“ uvedla Dostálová na tiskové konferenci po jednání vlády.

Kabinet tak změnil své rozhodnutí z dubna, kdy se organizátorům rozhodla poslat 39 milionů korun. Organizátoři akce přitom požadovali 65 milionů korun.

Ministr Plaga, který v minulosti proti dotacím ostře vystupoval, se podle informací LN hlasování vlády nezúčastnil.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!