130 let
Na snímku jsou Karel Randák (vlevo) a jeho obhájce Petr Kočí (vpravo).

Na snímku jsou Karel Randák (vlevo) a jeho obhájce Petr Kočí (vpravo). | foto: ČTK

Výplatními páskami Nagyové se bude opět zabývat soud

Česko
  •   11:56aktualizováno  12:52
PRAHA - Kauza zveřejnění výplat Jany Nagyové (nyní Nečasové) má další pokračování. Městský soud se bude zabývat odvoláním státního zástupce proti rozsudku nad Karlem Randákem a Lenkou Pikorovou.

Ti byli obžalováni z neoprávněného nakládání s osobními údaji, kterého se měli společně dopustit zveřejněním informací o výši platu Jany Nagyové (dnes Nečasové).

O soudu s Randákem a Pikorovou čtěte ZDE:

Loni v říjnu byli oba obžalovaní zproštěni viny. Soudkyně Dana Šindelářová svůj tehdejší verdikt odůvodnila takto: "Dokazováním bylo prokázáno, že se skutek stal, nicméně tento skutek není trestným činem, neboť nebyly naplněny všechny zákonné znaky žalovaného přečinu." Zveřejnění odměn Nagyové podle ní nebylo ani přestupkem.Proti nepravomocnému rozsudku se však státní zástupkyně Martina Adámková na místě odvolala.

'Odůvodnění bylo logicky vystavěné'

„Vyhlášené odůvodnění rozsudku bylo pečlivé, srozumitelné a logicky vystavěné. Proto nás udivilo, že se státní zástupkyně JUDr. Martina Adámková proti rozsudku odvolala ihned na místě, a to i přes to, že ve své závěrečné řeči reagovala na vývoj případu v hlavním líčení jen minimálně,“ komentoval odvolání Randákův obhájce Petr Kočí.

Karel Randák, člen správní rady Nadačního fondu proti korupci, dodal: „Na zveřejnění výplatních pásek jsem se nijak nepodílel. Avšak ať je již zveřejnil kdokoliv, nemůže jít vůbec o trestný čin. Paní Nečasová byla v době zveřejnění pásek vysokou státní úřednicí a veřejnost tak měla právo znát výši jejího platu. Státní zastupitelství je však v této věci velmi zarputilé a odvolalo se. Věřím, že v úterý Městský soud v Praze celou věc definitivně ukončí.“

O milion a půl víc

V roce 2012 do médií uniklo, že měla Jana Nagyová (nyní Nečasová), tehdejší pravá ruka premiéra Nečase i přes základní plat okolo 30 tisíc v březnu na výplatní pásce 273 tisíc korun hrubého. A to díky mimořádné odměně 190 tisíc korun. „Dře jako kůň,Standardně dvanáct hodin denně. K tomu často i víkend,“ hájil ji tehdy premiér Nečas. Přitom nasbírala na odměnách až třikrát víc než nejlépe placený ředitel za éry premiérů Mirka Topolánka a Jana Fischera.

Autor:
  • Vybrali jsme pro Vás