11. prosince 2017 13:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Arcade Fire konečně naživo představí poslední album českým fanouškům

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Primavera Sound 2017: Arcade Fire | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Primavera Sound 2017: Arcade Fire | foto: Eric Pamies

Populární kanadská kapela Arcade Fire zahraje 15. června v pražské O2 Areně. Představí svoji poslední desku Everything Now, jež vyšla vloni v létě a na její produkci se podíleli hudebníci a producenti z okruhu Portishead, Pulp či Daft Punk.

„Vstupenky v cenách 990 - 1 490 korun se budou prodávat v síti Ticketportal od 15. prosince,“ informoval Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Některé písně z alba Everything Now (recenzi najdete zde) už Arcade Fire představili evropským fanouškům na několika loňských letních festivalech. Na mamutí přehlídce Primavera Sound v katalánské Barceloně si vloni dokonce vystřihli „utajený koncert“ přesně v den vydání pilotního singlu. „Jejich energie a evidentní radost z hraní byly tak nakažlivé, že dokázaly překrýt i známý fakt, že Arcade Fire nejsou nikterak oslnivě originálními tvůrci,“ ohodnotily jejich vystoupení Lidovky.cz. (Celou reportáž najdete zde.)

Aktuálně šestičlenné seskupení Arcade Fire, které ovšem na koncertech doprovází několik dalších hudebníků, pochází z kanadského Montrealu. Vzniklo v roce 2001 a u jeho zrodu stáli manželé Régine Chassagne a Win Butler, jeho mladší bratr William a dále Richard Parry a Tim Kingsbury. Vycházejíce z pestrých hudebních vlivů, Arcade Fire začali produkovat směs, v níž jsou kromě rockových a popových postupů slyšet také jako bossa nova, punk nebo francouzský šanson.

Arcade Fire vydali pět studiových alb. Průlomovým se stal hned debut Funeral (2004), nominovaný na cenu Grammy v kategorii Nejlepší alternativní album. Kapela doposud prodala po celém světě miliony kusů svých alb a singlů a obdržela celou řadu nejrůznějších hudebních ocenění.

obzOndřej Bezr
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz