9. října 2017 10:42 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Dohra sexuálních skandálů. Vilného producenta Weinsteina vyhodila jeho vlastní firma

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Harvey Weinstein v roce 2014 dorazil na předávání Oscarů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Harvey Weinstein v roce 2014 dorazil na předávání Oscarů. | foto: ČTK (Jordan Strauss/Invision/AP, File)ČTK

LOS ANGELES Filmový producent Harvey Weinstein, který čelí obvinění ze sexuálního obtěžování žen, neodešel kvůli aféře z vedení své produkční firmy The Weinstein Company dobrovolně. Podle nedělního oznámení společnosti byl s okamžitou platností vyhozen. Jeden z nejmocnějších mužů Hollywoodu podle médií ženy sexuálně obtěžoval dlouhodobě.

„Ve světle nových informací o nevhodném chování Harveyho Weinsteina, které se objevily v minulých dnech, se ředitelé The Weinstein Company rozhodli, že jeho působení ve společnosti končí, a to s okamžitou platností,“ uvádí se v prohlášení řídícího orgánu společnosti, jehož členem je i Weinsteinův bratr Robert.

Rada ředitelů v prohlášení odkazuje na zprávu listu The New York Times z konce minulého týdne, podle níž se Weinstein dopustil nejméně osmi případů sexuálních útoků. Weinstein po zveřejnění článku odešel na dovolenou a rada ředitelů oznámila, že jeho kauzu projedná.

Sám Weinstein, který je spoluzakladatelem produkční a distribuční firmy Miramax, v reakci na článek uvedl, že si uvědomuje, že jeho chování v minulosti způsobilo mnoho bolesti a že se za to omlouvá. Nicméně se nechal také slyšet, že „dospíval v 60. a 70. letech, kdy pravidla chování byla jiná“.

Pro Weinsteinovu firmu, kterou v roce 2005 založil po odchodu z Miramaxu a která se potýká s klesajícím prodejem, znamená jeho odchod velkou ránu, napsal The New York Times. Jeho závratná kariéra, během níž si připsal více než 300 nominací na Oscara, v uplynulých letech nabrala sestupnou tendenci. Posledním oscarovým snímkem, jehož je Weinstein producentem, je Umělec z roku 2011, letošní Tulipánová horečka je považována za velmi slabou.

Producent Harvey Weinstein v roce 2016.
Harvey Weinstein v roce 2010.
ČTK
  • 0Diskuse