25. září 2017 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

S Fulghumem v pivovaru. Spisovatel představí svou novinku z Prahy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Americký spisovatel Robert Fulghum. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký spisovatel Robert Fulghum. | foto: Archiv Roberta fulguma

PLZEŇ Fanoušci světoznámého amerického autora Roberta Fulghuma se se svým idolem mohou osobně setkat v pondělí 2. října v prostorách pivovaru Plzeňský Prazdroj. Spisovatel zde od 17 hodin představí svoji novou knihu Opravář osudů, která se odehrává v Praze.

George Novak přijede do Prahy, aby pátral po svých českých kořenech. Nakonec ale zjistí, že vlastně hledá odpověď na jinou otázku: Kdo jsem? Kdo si myslím, že jsem? A kdo je Vera, sousedka a přítelkyně plná pochopení, ale i tajemství? Georgeovi v jeho hledání nejvíc pomáhají nová setkání – s trochu záhadnou mladou ženou Luci Milenou nebo s bytostí, která mu předloží naprosto nečekanou nabídku. V hospodě U Devíti draků a ovce, místě pro rozhovory, otázky a odpovědi přímo stvořeném, nejde pak nejedna zápletka rozřešení.

Setkání veřejnosti s Robertem Fulghumem proběhne v Konferenčním a společenském centru SECESE. Po uvedení knižní novinky Opravář osudů bude následovat diskuse s autorem a autogramiáda.

Spisovatel Robert Fulghum.
Spisovatel Robert Fulghum.

Novou knihu, kterou vydává na konci září nakladatelství Argo, si účastníci budou moci na místě zakoupit. Prodej knihy zajistí vydavatelství Kosmas. Vstupné na akci je zdarma.

V rámci návštěvy pivovaru Plzeňský Prazdroj mohou návštěvníci nasát pivovarskou atmosféru také na některé z prohlídkových tras – Pilsner Urquell či GAmbrinus, kde se dozvědí zajímavosti o historii pivovaru, která sahá do poloviny 19. století, ale i informace o výrobě piva ve 21. století. Navíc v historických sklepích Pilsner Urquell, které jsou součástí prohlídky, se dodnes vyrábí pivo Pilsner Urquell tradiční metodou jako za dob prvního sládka.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz