25. června 2015 10:27, aktualizováno  15:11 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Karel Gott má problémy se srdcem. Podle lékařů by se měl více šetřit

Zlatý slavík Karel Gott. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zlatý slavík Karel Gott. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA Zpěvák Karel Gott má zdravotní problémy. Kvůli komplikacím se srdcem je v péči předního specialisty Jana Pirka z pražského IKEMu. V minulých dnech absolvoval několik vyšetření a podle lékařů by měl zvolnit své pracovní tempo.

Některá média přinesla informaci, že se Gott bude muset podrobit operaci. IKEM však tuto zprávu dementoval. „Karel Gott byl ve středu v Institutu klinické a experimentální medicíny pouze na ambulantním vyšetření. Žádná operace jej nečeká. Lékaři ho jen pravidelně kontrolují a doporučili mu zvolnit pracovní tempo,“ uvedla mluvčí IKEMu Veronika Velcová.

Podle médií mnohonásobný zlatý slavík navštívil pražskou nemocnici ve středu. Profesor Jan Pirk objasnil na pravou míru zpěvákovou diagnózu, aortální zúžení srdeční chlopně. Jde podle něj o vadu srdce, která nejčastěji nastává v osmé a deváté dekádě života. „To riziko je samozřejmě větší než u pacientů ve věku padesát a šedesát let, uvedl Pirk. 

Zdravotní komplikace potvrdil i sám Gott. „Při mém vytížení a v mém věku je třeba zdraví sledovat, abych věděl, co si mohu dovolit,“ řekl pro server Blesk.cz. Podle jeho slov nejde o nic vážného, stejnou diagnózou prý může trpět každý druhý člověk. Bez pravidelných zdravotních kontrol se ale i vzhledem k velké pracovní zátěži Gott neobejde. 

 

rozMichaela Rozšafná

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!