Neděle 25. října 2020svátek má Beáta 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Vláda míří na dovolenou: Stropnický na tajné místo v Itálii, Sobotka na hrady

Bohuslav Sobotka (ČSSD) promlouvá po podepisování koaliční smlouvy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohuslav Sobotka (ČSSD) promlouvá po podepisování koaliční smlouvy. | foto: MAFRA - Dan Materna

PRAHA V pondělí začínají ministrům a ministryním dvoutýdenní vládní prázdniny. Agentura ČTK pořídila anketu, která má ukázat, že i vládní politici jsou také jen lidé. Část z nich volno stráví ve vlasti, další se vydají do zahraničí. Takřka všichni ale připomínali, že budou stejně dál pracovat.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) stráví dovolenou s rodinou na jihu Čech a Moravy. "Budeme jezdit po výletech, budeme chodit do lesa, navštěvovat hrady a zámky, prostě taková typická vnitrozemská dovolená rodiny se dvěma malými dětmi," řekl před časem premiér.

ČTĚTE TAKÉ:

Protože neopustí republiku, nebude muset jeho pravomoci přebírat některý z vicepremiérů. Platí totiž, že o vládních prázdninách premiér nebo někdo z jeho zástupců "drží pohotovost".

Eurokomisařka Věra Jourová.

Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová.

Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) ještě v pátek ráno nevěděla, kam se na dovolenou vlastně vypraví. Novinářům řekla, že se ještě musí zeptat syna, jaká cesta ji čeká. Odhadovala, že pojede buď do Chorvatska, nebo do Itálie.

Jasno měl naopak ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který se na týden chystá na lov tresek do Norska. I během vládních prázdnin bude ale sledovat přípravu upravené verze služebního zákona, kterou má teď primárně na starosti.

Odpovědnosti za služební zákon se naopak zbavil jeho stranický kolega Jiří Dienstbier, který tak nečekaně řeší, kam pojede na dovolenou. Poznamenal nicméně, že jeho žena měla z vývoje, který jim umožní užít si chvíli volna, velkou radost.

Ministr obrany Martin Stropnický.

Ministr obrany Martin Stropnický.

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) vyrazí s rodinou do Itálie. "Budu tam dohánět svoje dluhy, které mám vůči dětem a manželce," uvedl. Jako bývalý diplomat v Itálii dlouho žil a dobře ji zná, proto se chystá na místa, kam turisté běžně nejezdí. "Jen se v duchu modlím, aby se zase nestal nějaký malér," řekl v narážce na nedávnou smrt českých vojáků v Afghánistánu, kvůli níž tehdy přerušil svou dovolenou v Chorvatsku a narychlo se vracel do vlasti.

Ministryně práce a sociálních věci Michaela Marksová Tominová (ČSSD) stráví většinu vládních prázdnin na chalupě. "A potom můj sen je překročit státní hranici a vidím to na Rakousko," podotkla s tím, že moře k dovolené nepotřebuje.

Jan Mládek, ekonom

Jan Mládek

Žádné velké cestování nechystá ani ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD), který ale vyrazí alespoň na prodloužený víkend s rodinou do Rakouska na kola. Podobně na tom bude šéf diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD), kterého o vládních prázdninách čeká převážně práce. Alespoň na pět dní by se ale chtěl vypravit do Německa.

Pavel Bělobrádek

Pavel Bělobrádek

Tam měl původně volno s rodinou strávit ministr školství Marcel Chládek z ČSSD a stejně jako premiér navštěvovat české hrady a zámky. Nakonec prý ale jen manželku s dětmi na dovolenou odveze a sám se bude v Praze věnovat práci.

Vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek prý na dovolenou ze zásady nejezdí, a tak bude volný čas trávit v domovském Náchodě. 

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...