23. srpna 2018 9:37 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Přátelé a fanoušci se s DJ Loutkou rozloučí příští středu. Po obřadu bude následovat party

Michal Maudr, zvaný DJ Loutka (na archivním snímku z roku 2002). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Maudr, zvaný DJ Loutka (na archivním snímku z roku 2002). | foto: MAFRA

PRAHA Blízcí, přátelé a příznivci se ve středu 29. srpna rozloučí s jedním z nejznámějších českých dýdžejů a výraznou osobností taneční klubové scény Michalem Maudrem, který vystupoval pod přezdívkou DJ Loutka. Maudr si vzal život o víkendu, bylo mu 51 let.

Poslední rozloučení se koná od 18:00 ve strašnickém krematoriu, o dvě hodiny později začne rozlučková party ve smíchovském klubu Futurum, kde DJ Loutka začátkem 90. let vystupoval. Ve čtvrtek o tom jménem organizátorů informoval Aleš Povr.

„Ještě dlouho bude žít ve vzpomínkách desítek tisíc lidí několika generací, pro které zůstává legendou taneční klubové scény a synonymem slova DJ,“ uvedl Povr. „Hudbu miloval a dokázal prostřednictvím ní vyjádřit veškeré své emoce tak, jako v České republice nikdo jiný. A právě tato jeho schopnost ho brzy proslavila i v zahraničí,“ dodal. 

Výtěžek z rozlučkové party půjde na zaplacení pohřbu

Na rozlučce ve Futuru nazvané Last Session vystoupí vzor a přítel zesnulého hudebníka Dimitri from Amsterdam. „Výtěžek z rozlučkové party a následné sbírky bude použit nejen na pokrytí nákladů spojených se smutečním obřadem, ale i na pronájem místa spočinutí na Vinohradském hřbitově a vytvoření náhrobku ve tvaru vinylové desky,“ dodal Povr.

DJ Loutka se stal jedním z nejznámějších protagonistů české houseové scény. Výrazně přispěl k rozvoji elektronické hudby v Česku. Po revoluci začínal v legendárním klubu Bunkr, později vystupoval ve Futuru a klubu Roxy, kde pořádal známé klubové noci Shake. Byl jedním ze zakladatelů pořadatelské houseové agentury Roxydust. Sestavil legendární kompilaci Housebox 1 pro vydavatelství Nextera a hrál také významnou roli v prvním houseovém uskupení v České republice s názvem ToMaMiv.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz