10. dubna 2017 14:19 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Režisér seriálu Vyprávěj zemřel při autonehodě

Vyprávěj, retro seriál České televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyprávěj, retro seriál České televize | foto: ČT

Minulý čtvrtek při autonehodě zemřel sedmačtyřicetiletý režisér Martin Dolenský. Režíroval mimo jiné seriál České televize Vyprávěj.

Tragická nehoda se stala ve čtvrtek 6. dubna v podvečer. Policie nehodu vyšetřuje a byla také nařízená soudní pitva. Ta objasní přesnou příčinu smrti a potvrdit či vyvrátit, zde příčinou neštěstí nebyla náhlá zdravotní indispozice,“ řekla serveru Blesk.cz Michaela Richterová z rakovnické policie.

„Zemřel Martin Dolenský, můj kamarád a skvělej režisér. Tak už aspoň víš, jaký to je. Dobrou noc, chlape, budeš mi moc chybět,“ napsal na svůj facebookový profil jeho kamarád Petr Wajsar.

Martin Dolenský

Martin Dolenský vystudoval režii na pražské FAMU. Jeho prvním režijním počinem uvedeným v kinech byla komedie Chyťte doktora. Režíroval také Můj vysvlečenej deník a seriál Vyprávěj nebo Nevinné lži. Stojí za dokumenty Ztracený hlas, Paní Olga nebo Dlouhý půst Marty Kubišové.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz