10. ledna 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Snímky nahého manžela Kate Winslet se nesmějí publikovat

Kate Winslet s manželem Nedem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kate Winslet s manželem Nedem | foto: Reuters

LONDÝN Londýnský soud zablokoval publikaci kontroverzních snímků Neda RocknRolla, novomanžela britské filmové herečky Kate Winsletové. Britský bulvární deník The Sun tak nesmí vydat snímky, dokud soud neprojedná RocknRollovu stížnost na narušení soukromí.

Podle The Sun snímky z večírku v roce 2010 zachycují RocknRolla částečně nahého. Kate Winsletová si čtyřiatřicetiletého synovce známého podnikatele Richarda Bransona vzala v prosinci.

RocknRoll tvrdí, že publikaci snímků narušujících jeho soukromí neospravedlňuje žádný veřejný zájem. Zdůraznil, že až do svatby s Winsletovou byl "relativně nikdo". Stejně tak jeho právníci tvrdí, že by publikace snímků mohla vést k tlaku na děti Winsletové.

Novomanželé vydali prohlášení, podle něhož jsou snímky pořízené na soukromém narozeninovém večírku nevinné, ale trapné a k jejich publikaci není žádný důvod. Podle britských zákonů může otištění snímků či informací narušujících soukromí odůvodnit zájem veřejnosti.

RocknRoll se narodil jako Abel Smith a jméno si nechal změnit. Pracoval pro Bransonovu vesmírnou společnost Virgin Galactic a potom choval ovce.

Kate Winslet

Kate Winslet

Sedmatřicetiletá Winsletová byla již dvakrát provdaná. Od roku 1998 do roku 2001 za režiséra Jima Threapletona a mezi lety 2003 až 2010 za dalšího režiséra Sama Mendese. Z prvního manželství má dceru Miu, z druhého syna Joa Alfieho.V roce 2009 dostala Oscara za film Předčítač.

Lidovky.cz, ČTK