12. října 2018 14:19 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Ve Windsoru vstoupilo do manželství další vnouče Alžběty II. princezna Eugenie

Princezna Eugenie a její nový manžel Jack Brooksbank odjíždějí po obřadě z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princezna Eugenie a její nový manžel Jack Brooksbank odjíždějí po obřadě z... | foto: Reuters

WINDSOR Vnučka královny Alžběty II. princezna Eugenie se v pátek v kapli svatého Jiří na hradě Windsoru vdala za svého dlouholetého přítele Jacka Brooksbanka. V květnu se na stejném místě oženil Eugenin bratranec princ Harry, který si vzal americkou herečku Meghan Markleovou.

Otcem osmadvacetileté princezny Eugenie je princ Andrew, vévoda z Yorku a druhorozený syn britské královny Alžběty II., její matkou Andrewova bývalá manželka Sarah Fergusonová. Eugenie je devátou v pořadí nástupnictví na britský trůn a pracuje v jedné z londýnských uměleckých galerií. Její novomanžel je manažerem společnosti prodávající tequilu.

Svatebního obřadu v kapli svatého Jiří na hradě Windsoru se kromě panovnice a jejího manžela prince Philipa zúčastnili také další členové královské rodiny včetně princů Charlese, Williama a Harryho, který do manželství vstoupil na stejném místě v květnu.

Okamžiku, kdy si Eugenie a o čtyři roky starší Jack Brooksbank řekli své ano, přihlíželi například i herečky Liv Tylerová a Demi Mooreová, modelky Kate Mossová a Naomi Campbellová či zpěváci Robbie Williams a Ellie Gouldingová.

Britská princezna z Yorku Eugenie a její manžel Jack Brooksbank odjíždějí v...
Nový manželský pár před kaplí svatého Jiří ve Windsoru.

Hosté z řad dam i pánů si museli při příchodu na obřad držet klobouky kvůli značně větrnému počasí, které v Británii nyní panuje. V ulicích Windsoru se shromáždila řada fanoušků královské rodiny, podle agentury Reuters jich je ale výrazně méně než při květnové svatbě Harryho a Meghan. Svatbě jedné z královniných vnuček se dostává také menší pozornosti britských i světových médií, nicméně například televize Sky News obřad vysílala přímým přenosem.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG – ELEKTROTECHNIK

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz