3. června 2016 18:23 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Chci na Hrad, udělám tam nahrávací studio a bordel, oznámil Laco Déczi

Hudebník Laco Déczi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hudebník Laco Déczi. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Ohlášení kandidatury na prezidenta ekonoma Jana Švejnara přimělo další známou osobnost pustit se do boje proti současné hlavě státu. Hudebník Laco Déczi však svou „kandidaturu“ pojal poněkud svébytně. „Z části Hradu pak udělám nahrávací studio a z druhý vyhlášenej bordel, kde budou tancovat holky u tyče,“ napsal na svůj Facebook.

„Rozhodl jsem se kandidovat na prezidenta! Někdo toho milovníka Heleny Vondráčkový a Karla Gotta vykopat musí, ne? Hned na první den v úřadě mám jasnou agendu: vyhodím všechny úředníky, zakážu na Hradě hulení cigaret a uspořádám obrovskej jazzovej festival,“ napsal, zřejmě v nadsázce, na svůj facebookový profil známý jazzový trumpetista, hudební skladatel a malíř slovenského původu Laco Déczi.

„Z části Hradu pak udělám nahrávací studio a z druhý vyhlášenej bordel, kde budou tancovat holky u tyče. O rozpočet strach nemám - až se to rozkřikne, turisti se budou moct přetrhnout, aby se do Prahy podívali, co za šílence tu vládne,“ napsal dále.

Jeho příspěvek vzbudil téměř okamžitě vlnu reakcí. Někteří uživatelé mu děkovali, jiní pomyslně skandovali „Laco na Hrad“.

Švejnar jde do boje o post prezidenta: Ukončeme už éru Klausů a Zemanů

Vyzvat současného prezidenta Miloše Zemana k boji je, jak uvedl v rozhovoru pro LN, je připraven také ekonom Jan Švejnar. Hlavním důvodem je prý Zemanova zahraniční politika, která podle ekonoma představuje nebezpečí pro český stát.

„Člověk, který byl Evropanem s velkým E, je najednou silně provýchodní a zaujímá kritický postoj k Evropě a Americe, našim spojencům. Jde o neočekávanou otočku,“ uvedl Švejnar.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!