24. dubna 2019 5:02 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Žádná fotka z porodnice. Svéhlavá Meghan mění tradice, rodit chce doma a bez královských doktorů

Vévodkyně Meghan by měla rodit na přelomu dubna a května. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vévodkyně Meghan by měla rodit na přelomu dubna a května. | foto: Reuters

Vévodkyně ze Sussexu Meghan a princ Harry se rozhodli vybočit z tradice královských porodů a jít vlastní cestou. Meghan Markleová tak nepřivede svého potomka na svět v porodnici a čerstvá rodina nezapózuje před novináři. Vévodkyně ze Sussexu chce naopak navázat na královnu Alžbětu II., která své čtyři děti porodila doma.

V soukromém křídle Lindo Wing nemocnice St. Mary rodily princezna Diana i vévodkyně Kate. Obě pak krátce po porodu novinářům zapózovaly se svými novorozenci. Bývalá herečka Meghan Markleová, která první přírůstek do rodiny očekává na přelomu dubna a května, ale uvedla, že by jí bylo nepříjemné, kdyby měla pózovat před novináři několik hodin po porodu. Královský pár podle svého vyjádření nechce být jako ve „výkladní skříni“. Novináři se tak dozví o příchodu potomka až se zpožděním.

Meghan přichází na recepci pořádanou prezidentem Fidži Jiojim Konrotem.
Královna Alžběta II a vévodkyně ze Sussexu Meghan pozorují oblohu.

Protože jde o první dítě sedmatřicetileté vévodkyně ze Sussexu, pro všechny případy tak nemocnici nezavrhuje úplně. Pokud by při porodu nastaly komplikace, je Meghan připravená přivést svého potomka i v nemocničním prostředí. Podle Daily Mail je však manželka prince Harryho ve výborné fyzické kondici, každý den cvičí jógu a provádí ranní meditace. 

Podle všeho by tak ráda své miminko přivedla svět přírodní cestou. Zajímá se například o hypnoporod, který má připravit ženu na klidný, přirozený a příjemný průběh porodu bez zbytečných zásahů lékářů. Rodila tak například i vévodkyně Kate. 

Vlastní ženský porodní tým

Zároveň by vévodkyně chtěla co nejmenší zásahy královského týmu doktorů Alana Farthinga a Guye Thorpe-Beestona. Oba jsou považovaní za špičky ve svém oboru, přesto se chce Meghan vyhnout tomu, aby její dítě přivedli na svět „muži v lékařském plášti“. Jak píše Daily Mail, podle královského protokolu ale nemůžou být doktoři zcela vynecháni. Manželka prince Harryho má podle všeho vlastní doktorský tým, poskládaný pouze z žen. 

Lidovky.cz