20. července 2017 16:33 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Změněný hlas, masky a umělý penis. Žena dostala šest a půl let vězení za vydávání se za muže

Gayle Newlandová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gayle Newlandová. | foto: ČTK

MANCHESTER/PRAHA Sedmadvacetiletá žena, která dva roky před svou přítelkyní předstírala, že je muž, odešla už podruhé od soudu s dlouhým trestem. Odsouzena byla za tři sexuální napadení. Britka při aktu používala umělý penis, masky a měnila hlas.

Sedmadvacetiletá Gayle Newlandová vytvořila internetovou identitu, se kterou oklamala svoji přítelkyni a přinutila ji k sexu.

V obnoveném řízení byla ve čtvrtek shledána vinnou ze sexuálního útoku, což Newlandová popírala, píše BBC. Při svém konání používala umělý penis, přičemž její oběť měla zavázané oči.

Byla odsouzená k šesti a půl letému pobytu za mřížemi. Po vynesení rozsudku Newlandová v soudní síni naříkala, že „nemůže jít znovu do vězení“.

Sedmadvacetiletá žena byla původně odsouzena k osmi letům vězení v listopadu 2015. Tento verdikt byl ale zrušen po odvolání v listopadu 2016, Newlandová byla propuštěna a řízení bylo obnoveno.

01.července 2017 v 00:55, příspěvek archivován: 20.července 2017 v 16:26

Woman guilty of sexual assault disguised as a man; https://t.co/O9aNVxDotR #UK #GayleNewland #assault #identityfraud https://t.co/kaKIGAiFuB

Podle soudce je „celá pravda tak překvapivá, jako je otřesná“. Dodal, že „je obtížné představit si klam tak ponižující a ubližující oběti po odhalení jako tento“.

Podvedená dívka popsala u soudu, že si Gayle před sexem obvázala hrudník, aby oběť nemohla cítit její ňadra. To však Newlandová popírá. „Hrudník jsem zavázaný neměla. Věděla moc dobře, že jsem žena, nebyla si jistá svou sexualitou, vše probíhalo v rámci výměny rolí,“ bránila se mladá žena.

Při hrátkách si nasazovala jedna či druhá masku, používaly také pletenou čepici, pásku přes oči nebo plavky, aby podvedená nezjistila, s kým vlastně má styk. Newlandová používala umělý penis a naschvál měnila svůj hlas.

Dva roky s Kyem

Podvedená dívka si po dobu dvou let myslela, že se vídá s mužem jménem Kye Fortune, jenž se jí na facebooku představil jako Filipínec. Spolu s obětí komunikovala Newlandová pomocí chatu, kde ji ‚Kye‘ vysvětlil, že ještě před tím, než mu lékaři našli nádor na mozku měl autonehodu a necítí se natolik dobře, aby se viděli tváří v tvář.

„Říkal mi, jak jsem mu pomohla zapomenout na nemoc. Tvrdil, že to je znamení, měli bychom se vzít a mít spolu děti a že spolu budeme dělat celou řadu dalších věcí,” popisovala oběť podle Daily Telegraphu.

Podvedená žena dále popisovala, že se z nich v průběhu čas stali dobří přátelé a rozhodli se, že se osobně setkají. Stalo se tak v hotelu Chester.

Růže a Hello Kitty

„Když jsem vstoupila do pokoje, Kye byl v koupelně, celá postel byla pokryta lístky růží a plyšáky Hello Kitty.” popisovala oběť. Poté si údajně nasadila masku na spaní a přes ní si oči zavázala páskou, což bylo jedinou podmínkou pro jejich setkání, jelikož byl Kye zneklidněný tím, jak vypadal a tím že nemohl kvůli poraněným svalům pořádně chodit.

Poté měla dvojice sex, při němž Gayle použila umělý penis. Po aktu musel „Kye“ odejít zpátky do nemocnice. Návštěvy v hotelu pokračovaly, dokud se nedomluvili na schůzce v bytě, kde žena odhalila pravdu.

,,Když jsme měli sex, rukou jsem nahmatala zezadu něco na jeho hlavě, co se mi zdálo divné, posadila jsem se na postel, něco v hlavě mi říkalo, že si mám z očí sundat pásek, když se mi to podařilo, viděla jsem Gayle a nemohla tomu uvěřit,” popsala odhalení.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz