30. listopadu 2017 1:40 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Při příjezdu Lucifera tuhne krev v žilách

Čertovská podívaná v Opočně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čertovská podívaná v Opočně | foto: ARCHIV RADNICE

OPOČNO (Královéhradecký kraj)  Mikuláš v Opočně se slaví již několik let a za tu dobu se z akce stala jedinečná podívaná, na kterou se sjíždějí lidé ze širokého okolí. Těší se na strašidelné létající čerty, krásné anděly a při příjezdu Lucifera jim tuhne krev v žilách. Atmosféra skutečného pekla a boje zla s dobrem uchvátí nejen nejmenší návštěvníky.

Celá akce začíná již odpoledne, kde si návštěvníci mohou zakoupit na náměstí různé laskominy a také čertovské drobnosti. Se setměním pak začíná na ploše celého náměstí připravená show s pečlivě vybranými zvukovými i světelnými efekty. Diváci tají dech při příjezdu samotného Lucifera, kterého na pekelné bryčce táhnou strašliví raraši a svítí si na cestu pekelnými pochodněmi, další čerti se slétají na plochu náměstí z oken půd okolních budov. Pekelníci přistávají na pódiu, kde se odehrává efektní ohnivé vystoupení, tanec či boj dobra se zlem.

Následuje příchod andělů s Mikulášem. Něžným protikladem pekla je anděl zvěstovatel, který přijíždí na bílém koni následován Mikulášem v kočáře s doprovodem andělské družiny, kteří vytvoří kouzelnou předvánoční atmosférou. Mikuláš sametovým hlasem přivítá hosty, zazpívá vánoční písně s doprovodem malých andělíčků, rozsvítí vánoční strom a rozzáří noční oblohu.

Opočenský Mikuláš láká své návštěvníky na originalitu a profesionální zpracování čertovské show, která zaujme děti i dospělé. Každý rok je tato show ozvláštněna doprovodným programem, a tak se návštěvníci mohou pokaždé těšit na něco nového.

ŠÁRKA ŠKRABALOVÁ, starostka města Opočno, SNK

ŠÁRKA ŠKRABALOVÁ, starostka města Opočno, SNK

ŠÁRKA ŠKRABALOVÁ, starostka města Opočno, SNK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz