Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Starostové píší

Finišuje nový skatepark a moderní dopravní hřiště

Za téměř 28 milionů korun vznikne v Náchodě hřiště pro dopravní výuku. foto: ARCHIV RADNICE

Názor
Chlapci a dívky z Náchoda mají za sebou již téměř měsíc nového školního roku. Ti nejmenší tak zažívají jedny z nejdůležitějších dnů v životě – první školní den, hledání nových kamarádů i seznámení se s chodem školy a zcela novým režimem dne. Naše školy přivítaly letos 166 prvňáčků.
  1:58

Po uplynulém roce všichni doufáme, že ten letošní školáci prožijí již v co nejběžnějším režimu. V lavicích, mezi kamarády, nikoliv doma za počítačovými monitory. Abychom jim jejich studium co nejvíce zpříjemnili, připravily si některé školy novinky.

Jednou ze škol, která přes prázdniny tzv. prokoukla, je ZŠ 1. Máje v Bělovsi. V rámci investic z rozpočtu města se podařilo opravit vstupní halu v druhém patře, a tím navázat na opravené prostory vestibulu v přízemí z loňského roku. Žáci Základní školy Drtinovo náměstí si mohou užívat opravené hřiště, na Základní škole Komenského v ul. Českých bratří zase došlo k výměně mobiliáře a úpravě dvora. I v dalších školách jsme přes léto investovali do rekonstrukcí a oprav.

Sportovnímu vyžití začne brzy také sloužit nový skatepark, který bude dokončen v průběhu září. Celková investice překročí pět milionů korun. Plocha betonového skateparku činní přes sedm tisíc metrů čtverečních a obsahuje všechny aktuální překážky, které jsou upořádány do mezi sebou propojených sekcí. Ty jsou jsou zaměřeny na streetovou část s jednoduchou plazzou, kde jsou menší překážky vhodné pro skateboarding. Další část skateparku je zaměřena na vyšší rádiusové překážky vhodné zejména pro kola, koloběžky atd., součástí je i minirampa.

Do finále se blíží také další investice. Za téměř 28 milionů korun vznikne hřiště pro dopravní výuku včetně nezbytného zázemí odpovídajícímu 21. století. Třešničkou na dortu je dráha pro pumptrack, která dětem nabídne vyžití v této moderní a stále oblíbenější disciplíně. Na otevření začátkem října se moc těším.

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!