25. dubna 2012 7:00, aktualizováno  9:22 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

O případ chlapce z Břeclavi se zajímá i Ukrajina

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Demonstranti na břeclavském náměstí přehlušují starostu, který se snaží promluvit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Demonstranti na břeclavském náměstí přehlušují starostu, který se snaží promluvit. | foto: ČTK

KYJEV Nedávné napadení patnáctiletého chlapce, který v Břeclavi po útoku tří neznámých agresorů přišel o ledvinu, vyvolal odezvu i na Ukrajině.

Ukrajinský internetový server Korespondent.net na své webové stránce s odvoláním na mluvčího ukrajinského ministerstva zahraničí Aleksandra Dikusarova píše o "patnáctiletém občanu Ukrajiny, kterého zbili tři Romové."  

Dikusarov dále uvádí, že se podezřelí útočníci možná ukrývají na Slovensku. Mluvčí ukrajinského ministerstva však ve svém vyjádření vycházel patrně jen ze zpravodajství některý médií, protože Policie České republiky doposud o národnosti útočníků, ani o tom, kde by se mohli skrývat, neinformovala.

Ukrajinský server píše také o demonstraci, která se sešla kvůli zraněnému chlapci.

O demonstraci v Břeclavi se zajímal i ukrajinský zpravodajský server


Demonstrace reagovala na brutální napadení patnáctiletého chlapce, kterého před týdnem napadli tři neznámí muži, údajně Romové.

Poblíž hotelu Terezka v ulici Jana Palacha zastavili tři muži hocha a požádali ho o cigaretu. Neměl ji, tak ho pachatelé zbili. Mladík musel být operován, lékaři mu odebrali ledvinu, má poškozená játra a slezinu. Policie útočníky nedopadla, břeclavští Romové tvrdí, že to nebyl nikdo z místních.

aniMiloslav Janík, apeAlena Pecháčková
Najdete na Lidovky.cz