Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jazz jako hudba, jazz jako obraz. Jazz World Photo vyhlásí vítěze

Kultura

  14:00
Mezinárodní soutěž jazzových fotografů Jazz World Photo zahájí již nadcházející víkend putovní výstavu třiceti nejlepších fotografií z letošního ročníku soutěže a ocení autory tří nejlepších jazzových snímků roku.

Štěpánka Balcarová, Małgorzata Hutek foto: Animal Music

Víkend ve znamení jazzu zahájí páteční vernisáž výstavy za účasti některých autorů, členů poroty a organizátorů v Galerii Města Trutnova. Výstava zde bude k vidění do 30. května, dále poputuje například do Frýdlantu, Třeboně, Košic a do Polska. Galerie finálových snímků je již nyní na www.jazzworldphoto.com.

Do šestého ročníku mezinárodní soutěže bylo zaregistrováno 353 snímků ze 43 zemí světa. Stejně jako každý rok byly fotografie anonymně hodnoceny osmičlennou odbornou porotou. Slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku proběhne v sobotu 23. března v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Jazzinec ve společenském centru UFFO Trutnov.

Autoři tří vítězných jazzových fotografií obdrží ceny z dílny uznávaného designéra Jana Činčery, jež budou symbolizovat fotografický objektiv. V porotě soutěže zasedli mj. zpěvák a fotograf Dan Bárta, fotografové Ivan Prokop, Patrick Marek, Jiří Kučera a Jiří Turek nebo pořadatel Jazzince Tomáš Katschner.

V rámci hudebního programu sobotního večera zahrají Štěpánka Balcarová Sextet & Małgorzata Hutek s programem zhudebněných básní Juliana Tuwima, maďarské duo Kaltenecker & Markó a trio martinického klavíristy Grégoryho Privata.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat