Pondělí 10. května 2021svátek má Blažena 9 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Orientace > Věda

Spojení s kolegy přes půlku světa? Skype přichází do školních tříd

Skype (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skype (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Na základní škole Červený vrch v Praze byl oficiálně představen projekt Skype in the Classroom, který žákům a studentům od základních až po vysoké školy nabízí spojení s jejich kolegy na různých koutech světa. Vedle samotné komunikace nabízí také hru, při níž studenti zjišťují, kde se nachází jejich partner, s nímž prostřednictvím Skypu hovoří.

Při této hře se žáci naživo spojí s vrstevníky, aniž by věděli, kam volají. Pomocí vhodně kladených otázek, týmové spolupráce a hledání v atlasech, mapách a učebnicích musejí obě strany zjistit, kde se jejich partner nachází. Celá komunikace probíhá v angličtině.

Vzdělávací projekt, který vznikl před třemi lety ve Spojených státech amerických, nabízí i další možnosti. Žáci se mohou spojit se zajímavými osobnostmi z celého světa či vědci na výzkumných projektech. Navíc si mohou prohlédnout zajímavá místa, jako je podmořská laboratoř nebo některý z amerických národních parků.

S podmořskou laboratoří Aquarius, na níž ve dvacetimetrové hloubce u floridských břehů působí i francouzský oceánograf Fabien Cousteau, se v červnu spojili studenti Střední průmyslové školy v pražském Třebešíně. Jako jediná škola v České republice se totiž prosadili do mezinárodního vzdělávacího projektu Mission 31, který rovněž organizuje společnost Skype.

Školy, které mají o účast v projektu Skype in the Classroom zájem, se mohou zaregistrovat na oficiálním webu. V rámci přihlášky si může učitel vybrat partnera pro svou třídu ze stovek projektů a registrovaných škol z celého světa. V současnosti je do něj zapojeno přes půl milionu žáků z asi 150 vzdělávacích zařízení.

,

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z IMEX group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže
SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže

Toužíte po krásném tělu do plavek, ale nevíte, jak a kde s hubnutím začít? Zapojte se do soutěže s Fitshakerem o prémiové členství a cvičební diář.