Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
16. března 2015 7:03 Lidovky.cz > Relax > Design

Chytré hodinky: fenomén doby, který vydělává stamiliony

Pebble jsou chytré hodinky, co vydělávají milióny dolarů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pebble jsou chytré hodinky, co vydělávají milióny dolarů. | foto: Kickstarter

Rok 2015 bude ve znamení designových, ale především chytrých hodinek. Zatímco dlouho očekávané hodinky od Applu ještě nejsou v prodeji, jejich konkurence již má slušný náskok. Fenoménem doby a uživatelů na sítích se totiž staly Pebble.

Aktuálně se prodávají přes Kickstarter. Jednoduchý design, stejné funkce jako u chytrých telefonů udělal ze smart watch fenomén doby. Pebble se podařilo prodat během několik dní přes 60 tisíc kusů v hodnotě přesahující 16 miliónů dolarů, což je v přepočtu více než 380 milionů korun.

S první verzí hodinek přišla značka Pebble již v roce 2012. Opět na Kickstarteru a již tehdy s obrovským úspěchem. Toho se chytli i další výrobci, na trhu se tak o něco později objevily hodinky Galaxy Gear od Samsungu či Google’s Android Wear. Na spadnutí je pak rovněž zahájení prodeje chytrých hodinek od Applu.

Pebble jsou chytré hodinky, co vydělávají milióny dolarů.

Pebble jsou chytré hodinky, co vydělávají milióny dolarů.

Proč právě chytré hodinky? Po tabletech a chytrých telefonech jsou chytré hodinky dalším trendem, který nejen strhne masu, ale především velkým firmám vydělá miliardy dolarů. Navíc chytré hodinky popisují i fenoménem takzvaných wearables, tedy nositelné elektroniky. Co to přesně znamená?

V případě Pebble jde o to, že hodinky umí to samé co chytré telefony, umí se propojit s desítkami aplikací, mají zabudovaný mikrofon, takže hodinky mohou mluvit na vás, popřípadě vy na ně. Nespornou výhodou má být nenápadný design a hlavně malá velikost. To co umí telefon „zatěžkávající“ kapsu, totiž teď zvládne malé zařízení na zápěstí.

tohTomáš Holý
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly
Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly

Deníčky jsou již neodmyslitelnou součástí eMimina. Z každého měsíce roku 2019 jsme vybrali jeden z mnoha příběhů, který vás chytl za srdce.